1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Ah Cem Küçük ah!'
'Ah Cem Küçük ah!'

'Ah Cem Küçük ah!'

Cem Küçük, geçen hafta Nagehan Alçı'nın kendisini medyanın bugünkü halinin sorumlusu ilan etmesi üzerine bugün köşesinden Alçı'ya yanıt verdi. Alçı Küçük'ü medyayı çöle çevirmekle suçlamıştı.

A+A-

Türkiye gazetesinden Cem Küçük bugünkü köşesinde geçen hafta Nagehan Alçı ile girdiği köşe yazarlığı polemiğini yazdı.

Küçük, Alçı’nın medyanın bu hale gelmesiyle ilgili kendisini sorumlu tutan yazısı üzerine “Ben olmasam bu starlar reyting rekoru kıracak ve onlarla resim çektirmek için insanlar kuyruğa girecekti! Bizim tarafın medyasında tiraj ve reyting patlaması olacaktı, ah şu Cem Küçük ahhhh!” diye cevap verdi.

Alçı geçen hafta Küçük’ün medyadaki tasfiyelerden sorumlu olduğunu, basında tedirginlik yarattığını ve medyayı çöle çevirdiğini yazmıştı.

Küçük’ün “Medyanın sonunu ben mi getirdim?” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Türkiye’de köşe yazarlığı ve ekran yorumculuğu olgusunun sona erdiği noktasında herkes hemfikir. Hatta medyanın sonu tezi noktasında da bir mutabakat var. Fakat bu arada ilginç bir olay oldu. Nagehan Alçı bu ülkede köşe yazarlığının, ekran yorumculuğunun ve genel olarak da medyanın sonunu getiren suçluyu buldu! Tüm bunların sebebi benmişim.

Türkiye’de medyanın sonunu ben getirmişim. Köşe yazarlarının ve ekran yorumcularının “yaşayan ölü” olmasının sebebi de benmişim. Cem Küçük olarak medya ortamını çöle çevirmişim ve kuraklıktan bahsetmeye hakkım yokmuş. Esas ben sana pes doğrusu diyorum Nagehan! Eğer sen “Cem Küçük Türk medyasını ve köşe yazarlarını bitirdi” diye beni suçluyorsan o zaman birileri de “Nagehan ve kocası da TSK’yı ve generalleri bitirdi” derse de haklı olurlar. Benim bugüne kadar tanıdığım tüm emekli generaller bana sizinle ilgili mealen hep bu cümleyi kurdu.

Eminim hemen “Biz TSK’yı değil askerî vesayeti ve darbeci zihniyeti bitirdik” diye savunmaya geçeceksin. Ben de medyayı değil ama medyanın içindeki vesayet odaklarını bitirdim. Bununla da gurur duyuyorum. 2013-16 arası o çok zor mücadele döneminde FETÖ’nün bitirilmesinde en etkili medya figürü olduğumu zamanında sen yazmadın mı?

Ben de Nagehan’a sorayım şimdi: Günde 386 tane köşe yazarı bir zerre yankı meydana getirmiyor ve kendi aile üyeleri bile o yazıları okumuyor ve sebebi benim öyle mi? Yani ben olmasam Türk medyasından ne Peyami Safa’lar ne Refik Halit’ler çıkar da, ah bu muhteşem kalemleri ben engelliyorum! Dev gibi maaşlar alan ama 1 aydan fazla köşe yazmadığında bile kimsenin “Yahu niye yazmıyor bu kişi. Nereye kayboldu” deme ihtiyacı duymadığı yazarlar da benim yüzümden bu haldeler! Ben olmasam her sözleri her yazıları olay olurdu. Ah bu büyük zekâları, bu harika yetenekleri ben engelliyorum!

Her Allah’ın günü anaakım kanala saatlerce çıkan ama akrabaları dışında 1 kişinin bile tanımadığı büyük ekran starlarını da ben bitirdim! Programları yayınlanmadığında fark eden bir kişi bile olmamasının da sebebi benim! Ben olmasam bu starlar reyting rekoru kıracak ve onlarla resim çektirmek için insanlar kuyruğa girecekti! Bizim tarafın medyasında tiraj ve reyting patlaması olacaktı, ah şu Cem Küçük ahhhh!”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.