Ağrı Belediyesi’nden Çöp Toplama Kampanyası

Ağrı Belediyesi’nden Çöp Toplama Kampanyası

Ağrı Belediyesi, kentte bulunan mahallelerde çöp toplama kampanyası başlattı.

İlk olarak Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde başlatılan kampanyaya, belediye başkan yardımcıları ile belediye meclis ve il genel meclis üyeleri de destek verdi. Kampanya ile ilgili gazetecilere bilgi veren Belediye Başkan Yardımsısı Halef Keklik, yıllardır Ağrı’da biriken temel sorunları halk ile el ele vererek çözmeye çalışacaklarını söyledi. Keklik, “Halkımızın sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda şu an büyük sorunlardan biri de temizlik sorunudur. Biz de bu temizlik sorununu halledebilmek için halkımızla el ele vererek çöp toplama kampanyasını başlattık. Tabi sorunlar çok büyük. Bizde bu büyük sorunları yavaş yavaş ortada kaldıracağız. Modern bir kent için temizlik kampanyası da başlattık” dedi.

‘YERİMİZ TEMİZ OLMASA KONUŞTUKLARIMIZ TEMİZ OLSA BİR ANLAM İFADE ETMİYOR’

Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Polat ise, halk ile belediye kendi arasında bir hukuk oluşturmadığı sürece belediyenin tek başına hiçbir şey yapamayacağını belirtti. Polat, “Bizim halkımız ile birlikte bir hukuk oluşturma mecburiyetimiz var. Her şeyden önce biz halkımıza bu hukuku oluşturmaya çalışacağız. Önce temiz olmalıyız. Yerimiz temiz olmasa konuştuklarımız temiz olsa bir anlam ifade etmiyor. Dolaysıyla bu anlamda halkımız ile ortaklaşa bir kampanya başlattık. Mahallemiz, caddemiz ve sokaklarımız modern olmayabilir ama ilk önce mevcut olanı temiz tutmalıyız. Her şeyden önce şehrimizi temiz tutacağız” diye konuştu.

Ağrı Belediyesi’nden Çöp Toplama Kampanyası

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.