Adalet Bakanı'ndan hâkim, savcı ve avukatlar için bedelli askerlik açıklaması

Adalet Bakanı'ndan hâkim, savcı ve avukatlar için bedelli askerlik açıklaması

Bakan Gül, bedelli askerliğin adli tatilde yapılabilmesine dair talebin Milli Savunma Bakanlığı'na iletildiğini belirtti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hâkim, savcı ve avukatların bedelli askerlik uygulamasından faydalanmalarına dair açıklama yaptı.

Bu konuda çalışma yürüttüklerini belirten Gül, "Hakim, savcıların bedelli askerlikle ilgili 'Adli tatilde bu hakkımızı kullanalım' diye bir talepleri oldu. Biz de bu yöndeki talebimizi hem yazılı hem şifahi olarak Milli Savunma Bakanlığı'na ilettik" dedi.

Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şırnak'a gelen Adalet Bakanı Gül, Vali Mehmet Aktaş'ı makamında ziyaret etti. Bakan Gül, valilik ziyaretinde açıklamalarda buludu.

Hakim ve savcıların bedelli askerlik uygulamasından yararlanabilmeleri ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı'na yazılı talepte bulunduklarını da anlatan Adalet Bakanı Abdulhamit Bakan Gül, "Hakim, savcıların bedelli askerlikle ilgili adli tatilde bu haklarını kullanmaları için bir talepleri oldu. Biz de Milli Savunma Bakanlığı'na bu yöndeki talebimizi ilettik. Hakim, savcılarımızın, avukatlarımızın, adli tatille bedelli askerliklerini yapması hususunda talebimizi hem yazılı hem şifahi olarak ilettik. Milli Savunma Bakanımız da bu konuda her türlü desteği vereceklerini ifade etiller. Buna göre inşallah hakim, savcı ve avukat arkadaşlarımız adli tatilde bedelli askerlik yapma imkanına kavuşacaklar" diye konuştu. 

(DHA)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.