Açık Toplum Vakfı: Türkiye’deki faaliyetlerimizi sonlandırıyoruz

Açık Toplum Vakfı: Türkiye’deki faaliyetlerimizi sonlandırıyoruz

Son dönemde iktidar yanlısı medyada hedef gösterilen Açık Toplum Vakfı, Türkiye'deki faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Açık Toplum Vakfı Türkiye’deki faaliyetlerine son verme kararı aldı. Vakfın yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, kararın “son günlerde Vakıf hakkında medyada yer alan asılsız iddia ve ölçüsüz spekülasyonlarının yoğunlaşmasının Vakfın faaliyetlerini sürdürmeyi imkansız kıldığı düşüncesiyle” alındığı belirtildi.

Açık Toplum Vakfı, son günlerde öne sürülen iddialara sekiz ayrı madde ile yanıt verildi.

Vakıf tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Açık Toplum Vakfı’nın ismi son olarak iş insanı Osman Kavala’ya yönelik soruşturma kapsamında gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan geçen hafta, hakkında iddianame hazırlanmaksızın yaklaşık bir yıldır cezaevinde tutulan Kavala’yı isim vermeden işaret ederek “Gezi olaylarında teröristlerin finans kaynağı olan bir kişi şu anda içeride. Onun arkasında meşhur Macar Yahudi’si Soros var” demişti. Vakıf bir süredir iktidar yanlısı medyada hedef gösteriliyordu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.