Abdullah Zeydan yazdı: Halkımız sorumluluğunun bilincindedir

Abdullah Zeydan yazdı: Halkımız sorumluluğunun bilincindedir

'HDP’nin 31 Mart yerel seçimlerine giderken, hiçbir pazarlığa girmeye tenezzül etmeden, ilkeli bir şekilde bazı Büyükşehirlerde aday göstermemesi, Türkiye demokrasisi adına yapılmış değerli bir fedakarlıktır.'

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi'nden bir yazı kaleme aldı. 

Zeydan'ın yazısı şöyle:

Halkımız sorumluluğunun bilincindedir

Yerel seçimlere giderken HDP’ye dört bir koldan saldırılar yoğunlaştırılarak devam ettiriliyor. Ekim 2014 çöktürme planıyla devreye sokulan HDP’yi tasfiye etme, ortadan kaldırma gayretleri AKP, MHP, Ergenekon ittifakıyla halen devam ettirilmektedir. Bu süreçte tüm ahlaki, vicdani değerler ayaklar altına alınarak, Anayasa, hukuk, adalet katledilerek inanılmaz saldırılara maruz kaldı HDP.

Halkımızın, her şeyin farkında olarak bu süreci iyi okuması, tüm gücüyle iradesine, değerlerine, demokratik siyaset mücadelesine cesaretle sahip çıkması bu saldırıları boşa çıkardı. Aksine barışı, demokrasiyi, birlikte özgür yaşamı hedef alan savaş bloğu hızla kaybetmekte. Savaş odaklı, kutuplaştırıcı, çıkarcı politikaları binlerce insanımızın canına mal olduğu gibi, ekonomik olarak da Türkiye’yi iflasın eşiğine, halkımızı kuru soğana muhtaç hale getirmiştir.

Tahrik üzerine yürüttükleri popülist politikaları her anlamda ülkeyi tam bir enkaza çevirmiştir. 31 Mart yerel seçimleri salt bir seçim olmayacaktır. Kürtleri yok sayan, savaş bloğunun gerçekleştiği zulümlerin, adaletsizliğin, gasp edilen siyasi iradenin de kabulü ya da reddi olacaktır. Savaşın, inkarın, zulmün, adaletsizliğin, yolsuzluğun yanında mı yoksa barışın, demokrasinin, birlikte özgür ve mutlu yaşamın yanında olacağımızın da tercihini yapacağız. Savaş bloğuna verilecek her destek bugüne kadar, Kürt halkına, değerlerine, muhalif güçlere yaptığı saldırıların onayı ve kabulü anlamına gelecektir. Kürt halkına, muhalif kesimlere saldırlar çok daha artacak, ülke olarak kapkaranlık sonu olmayan bir yola girmiş olacağız.

1 Kasım 2015 seçimlerinden beri toplumdan oy isteyip istikrar, demokrasi kalkınma vadeden AKP, halkımıza sadece acıyı, göz yaşını, sürgünü, yoksulluğu laik görmüştür. Türkiye toplumu bunu hakketmemektedir. Çocuklarının geleceği adına bu adaletsizliğe dur demelidir ve diyecektir de. Toplumun bu kadar kutuplaştırıldığı, düşmanlaştırıldığı bir dönemde, HDP’nin birlikte özgür yaşam mücadelesi daha da kıymetli ve anlamlıdır. Duygusal, zihinsel, ruhsal olarak birbirinden koparılma noktasına getirilen Türkiye toplumunu, HDP’nin fedakarca yürüttüğü kapsayıcı, kucaklayıcı, birlikte yaşam mücadelesi bir arada tutmuştur.

HDP’nin 31 Mart yerel seçimlerine giderken, hiçbir pazarlığa girmeye tenezzül etmeden, ilkeli bir şekilde bazı Büyükşehirlerde aday göstermemesi, Türkiye demokrasisi adına yapılmış değerli bir fedakarlıktır. Aynı zamanda Kürt partileriyle yaptığı seçim ittifakı çok değerli ve anlamlıdır. HDP bir çok yerde dar kapsamlı da olsa adaylarını ön seçimlerle belirledi. Colemêrg, Gever, Şemzinan, Çele, Xirvate ve Bajerge eş başkan adaylarımız halkımızın bağrından çıkmış bilgili, tecrübeli, yetkin, emeği olan arkadaşlardır. Daha da hizmet odaklı bir anlayışla, halkımıza layık bir duruşla, halkımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda, değerli hizmetler üreteceklerinden hiçbir şüphem yoktur.

Türkiye toplumunu barışla, demokrasiyle buluşturacak yolun açılmasında en önemli aktörlerden biri olan Sn. Öcalan’ın Anayasa ve yasalardan kaynaklı haklarını kullanabilmesi, üzerindeki tecridin kaldırılması için yüzlerce arkadaşımız bedenlerini açlığa yatırmışken, yaşlı annelerimiz dahil binlerce insanımız halkımız uğruna bedel ödüyorken, değerlerimize sabahtan akşama kadar hakaret ediliyorken, elbette ki halkımız her zamankinden daha fazla sorumluluğunun bilincindedir. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de partisine, değerlerine yüksek bir oranda sahip çıkacak, kayyumları evine gönderecek, kendi belediyelerini kendileri yönetecektir.

Barışa, demokrasiye, birlikte özgür yaşama yürüdüğümüz bu onurlu yolda, önemli bir eşiği daha aşmış olacağız.

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum