Abdullah Tivnikli yaşamını yitirdi

Abdullah Tivnikli yaşamını yitirdi

Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli 59 yaşında hayatını kaybetti. Tivnikli bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

İş insanı Abdullah Tivnikli bir süredir tedavi gördüğü hastanede bu sabah hayatını kaybetti.

Tivnikli’nin cenazesi, Marmara İlahiyat Camisi’nde bugün ikindi vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından Nakkaştepe Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tivnikli, katılım bankacılığı konusunda da uzman isimlerden biriydi.

Eksim Yatırım Holding, Tivnikli’nin vefat haberinişu açıklamayla duyurdu: “Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli, İstanbul’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede, 59 yaşında hayatını kaybetti. Türkiye’de ve İngiltere’de aldığı lisans ve lisansüstü eğitimlerin ardından, genç yaşlarından itibaren önemli projelerde görev alan Abdullah Tivnikli, yöneticilik görevlerinin yanı sıra yurt içinde ve yurt dışında yaptığı hayırseverlik işleriyle de tanınıyordu.”

ABDULLAH TİVİNKLİ KİMDİR?

1959 yılında Erzurum’da doğan Abdullah Tivnikli, 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1983 yılından itibaren Türkiye’de katılım bankacılığı modelinin hukuki altyapısının hazırlanmasında yer aldı. Bu sürecin sonunda, bu modelin Türkiye’de ilk uygulayıcısı olan Albaraka Türk’ün kuruluş sürecinde aktif bir şekilde yer aldı. 1988 yılından itibaren Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte olan Abdullah Tivnikli, 2001 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı. Tivnikli, katılım bankacılığı alanındaki görevlerinin yanı sıra yaklaşık 6 bin kişinin istihdam edildiği aile şirketi olan Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu. Eksim Grubu, tahıl ürünleri ticareti, enerji, gıda, madencilik sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.