90 puan alan öğrenci açıkta kaldı

90 puan alan öğrenci açıkta kaldı

Adana'da adrese dayalı yerleştirme sistemi sebebiyle tercih ettiği liselere yerleşemeyen Hakan Murat Güven, 90 puan almasına rağmen, herhangi bir okula kaydını yaptıramadı.

2018-2019 eğitim öğretim dönemi bu sene 17 Eylül tarihinde başladı. Eğitim döneminin başlamasına rağmen, Adana’da Hakan Murat Güven isimli bir öğrenci yüksek puan almasına rağmen adrese dayalı yerleştirme sistemi sebebiyle tercih ettiği liselerden hiçbirine yerleşemedi.

Okula yerleşmeyen 14 yaşındaki Hakan Murat Güven, “Okullar açıldı ben okuluma gitmek istiyorum, bütün arkadaşlarım okulda ben hala dışarıdayım” dedi.

Oğlunun okul puanının 90 olduğunu kendi mahallesinde bulunan 3 okul için tercih yaptığını söyleyen baba Mehmet Güven sözlerine şöyle devam etti:

“Oğlumun puanından daha düşük puana sahip öğrencileri, mesela 78 puan alan öğrencileri tercih ettiğimiz okullara almışlar, ama benim oğlumun diploma puanının 90 olmasına rağmen bir yere yerleşemedi. Üstelik tercih ettiğimiz okullar, evimize de çok yakın. Oğlum açık liseye gitmek istemiyor. Meslek lisesi ve açık lise seçenekleri sunuldu. Ben çocuğumu bu okullara göndermek istemiyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.