1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 18 milyon öğrenci tatile giriyor
18 milyon öğrenci tatile giriyor

18 milyon öğrenci tatile giriyor

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumları bugün yaz tatiline giriyor. Yeni eğitim dönemi 16 Eylül'de başlayacak.

A+A-

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında bugün karneler veriliyor. 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda yaklaşık 18 milyon öğrenci, 13 haftalık yaz tatiline giriyor.

Erken saatlerde karnelerini alan öğrenciler tatile girmenin heyecanını yaşadı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı takvime göre 15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 16 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar sürecek.

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül’de başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA TATİL FARKLI

Bakanlıkça düzenlenen yeni tatil sürelerinde, 13 haftalık yaz tatili süresi, 11 hafta olarak düzenlendi. Yaz tatilinden alınan 2 hafta ise nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak verildi. Yeni modele göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.