Erkan Çapraz / Gerçeklerle Yolculuk

Sevsinler Seni Erdoğan

26 Ekim 2008 Pazar

“Kürt sorunu benim sorunumdur” diyerek Kürt halkını aptal yerine koyarcasına kullanıp onlara sırt çeviren ve onların sadece korucusuna ve ihalecisine seslenen Erdoğan'ın doğu seferi fiyaskoyla sonuçlanıyor.

 

Her defasında gelip, hükümet konağı veya valiliklerin bahçesine korucuları, öğrencileri, memurları, ihalecileri zorla sıkıştırıp “Kürt vatandaşlarım” diye seslenen Erdoğan bu toprakların ne kadar yüce değerlere sahip olduğundan habersiz!

 

Kendi çıkarlarını korumak için Kürt sorununun askeri yöntemlerle çözülmesi düşüncesine onay veren Erdoğan yıllardır eğitimden yoksun bırakılarak kullanılmaya müsait hale getirilen bu insanları adeta açlıkla terbiye etmesini de iyi ezberlemiş.

 

Çok kurnaz bu Başbakan.

 

Şemdinli'ye bağlı Derecik bölgesinde bulunan Yeşilova köyündeydim geçen gün.

 

Geçen yıl gazetemizin çabaları sonucu zar zor eğitime kazandırılan kızların birkaçını aileleri bu yıl okula göndermiyor.

 

Nedenini kızların annesi şu cümleyle ifade ediyor:

 

“Para verin yollayayım!”

 

Yanlış duymadınız, bu halkı dilenciliğe alıştıran bu hükümet, artık bu insanların çocuklarını “para almadan okumalarına izin verilmez” hale getirmiş.

 

Sen gel yıllar yılı bu insanları eğitimden, sağlıktan, yoldan ve daha birçok hizmetten 'terör' bahanesiyle mahrum bırak, halen yıkık dökük okullarda “Türküm doğruyum, çalışkanım” diye çocukları bağırt ondan sonra tekrar gelip bu halkın huzurunda duygu sömürüsü yap.

 

Yemezler Erdoğan!

 

Bakın bakalım o kadar para aktardığınız insanlar hangi şartlarda yaşıyorlar.

 

Yüreğiniz varsa Yeşilova'ya gidin! 

 

Yüreğiniz varsa Mordağı'na gidin! 

 

Bir okulu bile yok Mordağı köyünün. Yaklaşık 100 çocuk ve genç şuan okuma yazma bilmeden büyüyor.

 

Gelip size taş mı atsın bunlar? Bunu mu bekliyorsunuz?

 

Gidip Aktütün köyünün yoluna bakın!

 

Siz ve görevlendirdiğiniz yandaşlarınız bu topraklarda kimlerin yaşadığından bihabersiniz.

 

Bu insanların onuruyla oynamayı bırakın artık.

 

Binbir kurnaz politikalarla oluşturduğunuz sistemi usul usul devreye sokarken sınır ötesi tezkerelere imza atın, medyaya, ona buna sataşın, Kürtlerin onuruna da dil uzatın.

 

Sevsinler sizi Erdoğan!

 

Bu halk size karşı mitingler düzenlemesin de ne yapsın?

 

Yolunuza kırmızı halılar mı döşesin?

 

Sizi dinlemeye gelen korucular ve siyasiler çok Başbakan uğurladı, sizi de uğurlayacak Sayın Erdoğan. Siz onlara paradan bahsedin.

 

Onlara para vermeyin bakalım geliyorlar mı?

 

Paralı mitingçileriniz sizi halkın vicdanından kurtaramayacak!

 

Gelin, Hakkari'ye de gelin. Konuşmanızı yapın ve gidin!

 

Bu halkın sizden beklediği başka birşey yok artık!

 

Sevsinler seni kurnaz Erdoğan!

Bu yazı toplam 22250 defa okunmuştur
HELAL OLSUN SANA
 // Nüpel
Helal olsun.kürt insanların içindeki isyanı sen gayet acık dile getirmişsin.keşke herkes senın gıbı bu konuda bakış acısını dile getırse(uyumayın)ve uyutulmayın....
08 Aralık 2008 Pazartesi 15:44
TEBRIK EDERIM
 // AGA_BEY
Bir gazatecının kalemı onun yuregı demektır. Tebrık ederım yuregıne ve kalemıne saglık...
16 Kasım 2008 Pazar 12:14
bu mu dur
 // ömür
evet işte gerçek olan bu ve yıllardır kendilerini bunlarla kandırıyorlar.ve gittiğiher yerde bizden önce böyleydş şimdi bu dereceye geldik diyor.yol yapmak okul yaptırmak eskiden çok iyi akan ama köydese kurban olan sularımızı yapmak develtin işi değil mi zaten.o zaman herkes çıksın ben bunu yaptım desin esnaf çıksın ben bugün bukadar satış yaptım desin bırakın bunları bunları yapmak zatan sizin göreviniz.barış adına kardeşlikadına ne yaptınız anlatında bizde öğrenelim. tek kelimeyle helal sana erkan.ve her çıktığında gülüyorum bizden önceki hükümetler böyleydi biz ise bakın nereye kadar ileri götürmüşüz.ülkeyi kanla silahla biryerlere götürmek neye yarar.hamdolsun onların çocuklarına bir şey olmuyor....
14 Kasım 2008 Cuma 15:03