İrfan Sarı

'PKK destekçisi'

21 Aralık 2009 Pazartesi 00:26

En sonunda Vekil Bayan Arıtman içinde bulundukları durumu net ifadelerle açıkladı. Yıllardır Kürtlere bakışlarını yalan üzerine kurdukları yapmacık sözlerle ifade eden ve Kürtleri “kardeşiz”  kandırmacalarıyla sandığa götüren CHP ürünü düşünce açığa çıktı.

Yüreklerinin en baştaki mevsimine, iklimine ve içinde dolaşan kana kadar işleyen yalancıklı, ikircillikli durum ayna gibi yansıdı ağzından.

İstanbul milletvekili Ufuk URAS BTP ye katılıp grup oluşumuna yardımcı olacak diye gerçek ağzını konuşturan Bayan Arıtman herkesi kendisine benzetip vatan sevgisini parayla ölçüştürmeye getirdi. Ve yaftayı yapıştırdı “PKK destekçisi”

"PKK silahlarını Türkiye Cumhuriyeti Devletine teslim etmeden, PKK’nin Mecliste olmasını canhıraş feryatlarla isteyen sözde aydın-entel-dantel, yazar-çizer takımı neye ve kime hizmet etmektedirler? Bu hizmetlerinin karşılığı kaç paradır söylesinler de biz Türk Milleti olarak aramızda para toplayıp bunlara verelim ki bu ülkeye ihanetten vazgeçsinler"

Yukarıdaki ifadelerde geçen hizmet satışını kendine ve temsil ettiği görüşlere, otoriteye rağmen söylemeyi ağzından kaçırdı diye düşünüyorum. Çünkü bu ülkede satmak ve sırtından vurmak kimlerce yapılır yüz yıl boyunca belliydi.

Bu ülkede aydınları, yazarları, çizerleri, barış isteyen demokrasi yanlılarını karalamak açık yüreklilikle yetmezliktir.

Bu ülkenin kalbura dönmesinde o ve onun gibi dantellerin sebep olduğunu bilmeyen mi var.

Ülke sevgisinin satılabilir olabileceğini ima etmek ve söylemek evvelden bu davranıştan edinimli olduğu kanaatine vardırıyor.

Onlar bir eli yağda bir eli baldayken:

Tekel işçileri eksi soğuklarda çoluk çocuğuna ekmek götürmenin hesabıyla polis dayağından geçiriliyordu.

Ve tekel satılıyordu.

Gecekondularda açlıkla mücadele eden Türk Milleti eczanelerden ilaç almaya zorlanıp devlet hastanelerinde sağlık hizmeti görmez duruma getiriliyordu.

Sağlık hizmeti satılıyordu.

Eşine dostuna telefon etmek için kullandığı telefondan her ay haraç gibi on üç lira alınıyor.

Telekom satılıyordu.

Maden ocaklarında güvenlik sağlanmıyor.

Grizu ile ölüm satılıyordu.

Anadolunun yoksul türk ve kürt halkının çocukları askerde can verirken, onların çocukları katlarda ve yatlarda askerlik yapıyor.

Bedelli olarak çocukları satılıyordu.

Vatanın ve ihanetin bedeli bunlar değilse nedir peki?

Elbette bu ülkede barış istenmesine şiddetle karşı çıkmak vatanı parça parça satmak yarın bir gün açığa çıktığında ne Bayan Arıtman nede CHP Türk Milletine cevap veremeyecek.

Onun için ülke barışına ve demokrasisine canla siper olanlara sataşacaktır.

Ve ayrıca Kürtlerin meclis temsiliyetine bu kadar hazımsız davranmanın aç kurtlar gibi saldırmanın yeni bir şey olmadığını biliyoruz.

Unutulmasın ki son 25 yılda 35 bin Kürt bu ülkenin barışına ve demokrasisine dair hayatını yitirdi.

Kin akıtman doğru değil Bayan AKITMAN.

PKK’li dediğin ve mecliste olanlar Kürt halkının çocuklarıdır tabi ki onların oylarıyla seçildiler.

İsteseniz de istemeseniz de mecliste olacaklardır.

Bu yazı toplam 6326 defa okunmuştur
biraz bilinçli toplum olun artık
 // su
bu kafayla,bu nefretle bir adım daha ilerleyemediğinizi görmek insanı kahrediyor.Halen çok çocuk fikrini savunan bir sürü yorumcu...bakamadığınız çocukları doğurup,aç açık,sel sefilliğe bıraktığınız için Allah'a hesap vereceksiniz..çocukların ne günahı var da onları sefalet içinde bırakıyorsunuz?sevgi yok,ilgi yok,öz bakım yok,eğitim yok, sal sokağa gitsin..toplum bir sürü cahilden oluşsun,ondan sonra uğraş dur!!! cahil bir milletle okumuş millet aynı mıdır?Kur'an-ı açıp okuyun"Allah aklını kullanmayan milletlerin üzerine bela yağdırır,akıllanıp ders alsınlar diye..."anlaşılan bazıları akıllanmamakta inat ediyor...Allah akıl fikir versin ne diyelim!!!!...
22 Aralık 2009 Salı 00:31
ufuk uras la gururluyuz.
 // akifethem
sn. ufuk uras la bir türk olarak gurur duymaktayım. ayrıca BTP si içinde TÜRK bir siyasetçi olması çok TÜRKİYE içinde iyi bir seçimdir. ufuk beyi destekliyorum. BTP ye başarı diliyorum. ve şahin kanatın geri çekilmesini temenni ediyorum....
21 Aralık 2009 Pazartesi 17:24
Yorum
 // Heval
Çok çocuk doğurun, geleceğine sahip olamadığın, eğitemediğin, besleyemediğin kadar çok olsunlar çocuklar. Mümkünse akraba evliliğinden doğmuş olsunlar. Nasıl olsa töre cinayeti bir yarısını, dağlar da diğer yarısını alır. Kalan da sınırda kuryelik, kaçakçılık yaparken vurulmazsa anasına babasına kar kalır. Çok olsun çocuklar, Adana da, Mersin de soyulacak çok portakal şeftali limon bahçesi var. Ağa ya şeyhe de adam lazım artık kalan olursa aşirete de birkaç kişi kalır....
21 Aralık 2009 Pazartesi 16:40