İskender Kahraman

İyi ki varsın Başbakan

19 Kasım 2012 Pazartesi 12:14

Kürt kavmi dağıldıktan sonra Kürtler tarih boyunca gerek Kürtlerin çeşitli kültürel farklılıklardan oluşması gerekse tarihsel parçalanmışlıklardan dolayı uzun süredir ulusal düzeyde bir birlik oluşturamadı.

Başka bir deyişle, Med İmparatorluğu dağıldıktan sonra Kürtler bir daha bir bütün olarak bir çatı altında toplanamadı. Ya da en azından duygusal olarak ulusal bir birlik hissi oluşturamadılar.

Fakat bu durum şimdilerde aşılıyor denilebilir. Çünkü Kürt olmayan bir zat ortaya çıktı ve bu modern çağda dünyanın her tarafındaki Kürtleri en azından hissi olarak bir araya getirmeyi başarabildi.

Doğrusu,  Med İmparatorluğu’ndan bu güne kadar Kürtleri bu derece bir araya getiren bir kişi veya bir şey olmadı denilebilir.  

Dolayısıyla Kürtlerin bir ağızdan bin yaşa Başbakan Erdoğan demeleri gerekmez mi?! Çünkü Kürtlerin asırlardır başaramadığnı o başardı.

Sağolasın Kasımpaşalı babayiğit. Allah her parçalanmış millete senin gibi bir düşman versin!

Ne Sellahadin Eyubi ne Hasan Sabbah ne Abdullah Öcalan ne de başkası senin kadar Kürtlere fayda verebildi bunu bilesin.

Bunu bilesin ki kimse bu derece Kürtleri bir birlik çatısı altında birleştiremedi. Onun için çok yaşa Başbakan, bin yaşa ki zulmün artsın.

Zulmün artsın da Kürtler birbirlerine daha da kenetlensin.

Ha gayret, baskıyı, zulmü biraz daha artır Başbakan.

Artır da tarihin derin uykularında uyuyanlar da uyansın. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyen de, suya sabuna dokunmayan da uyansın.

Ve yılların vermiş olduğu ayrılıktan bitab olmuş Kürtler ve memleketin tüm ezilenleri birbirine daha da kenetlensin.

Bilirsiniz Nemrud ile İbrahim Peygamber’in meselesini. Zalim Nemrud, İbrahim’i ateşlere attığında küçücük kuşlar dahi ateşi söndürmek için gagalarında su taşıyorlarmış. İbrahim’i kurtarmak için minicik gagalarındaki minicik damlaları ateşin üzerine bırakıyorlarmış.

O kuşlara sorulduğunda bu koca ateş karşısında sizin taşıdığınız bir damlacık suyun ne faydası olacak ki? Olsun demiş kuşlar, zulüm karşısında boş durmaktansa elimizden geleni yapıyoruz.’ demişler.

İşte böyle bastır Başbakan ta ki kuşlar dahi gagalarında su taşımaya başlasın.

İbrahim peygamberler, Pir Sultanlar, Seyid Rızalar, Şeyh Saitler yeniden dirilsin.

Dirilsin de ruhları yerzünde binlerle yeniden şekil bulsun.

Ruhları şekil bulsun da modern Nemrutların tahtları başlarına yıkılsın.

Allah ki bir kuşu dahi yaratırken onu diliyle yaratmış; ‘al senin dilin ey mahluk, dilinle konuş, kendin gibi var ol’ demiş. Sen ki kardeşim dediğin bir kavmin dilini dahi yasaklarsın ey Allah’ın kulu!

Bu toprakların asıl sahiplerinin zulüm altında olduğunu dünyanın ve her duyarlı canlının bildiği gibi sen de biliyorsun.

Ve hepimiz biliyoruz ki zaman geçtikçe koşulların daha da kötüleşeceğini ve bu zulmün artacağını. Ta ki bu zulmün ateşini söndürmek için kuşlar dahi su taşımaya başlayana dek.

Dolayısıyla hiç umutlanmayın. İyiye doğru bir gidişat yok. Umut yerine daha çok ölümlere hazır olun. Bedenler, ruhlar yok olmaya devam edecek, akıl tutulmaları artacak. Ve daha çok ölümler gelecek.

Çünkü, Ortaçağ karanlığı Avrupa’da 500 yıl önce yaşanmıştı. Ama bu memlekete henüz aşılmadı. Hatta henüz başladı karanlık beyinlerin yeryüzüne tekrar zuhur etmesi.

Yeni başladı ‘Dünya dönmüyor, şu dil yok, bu din, bu ırk yok’ demeleri. Binlerce yıldır kelimeler, medeniyetler, türküler, destanlar, milletler üreten bir dile bilinmeyen bir dil demeleri.

Yeniden başladı karanlık nesillerin tohumlarının yeniden ekilmesi. Okullarda, hastanelerde kurumlarda, yaşamın tüm alanlarında…

Ne acıdır ki bu karanlık beyinler bunları din kisvesi altında yapıyorlar. Din elbisesi giyip bunların İslam adına, Allah yolunda yapıldığını söylüyorlar.

Bir düşünür boşuna dememiş, ‘Zulüm, takva elbisesine büründüğü vakit, tarihteki en büyük facia meydana gelir.'

Bu yazı toplam 18510 defa okunmuştur
MESELEYİ DOĞRU OKUMAK
 // hasAN BOTAN
iskender kardeşimizi yürekten kutluyorum azad kardeş sen anlamadıysan iskenderin suçu ne ayrıca o zaman islam dini yoktu madem böyle kelimeler üzerinde analiz yapacaksan accak biliyorum cevabın diyeceksin her din islam üzerine gelmiştir.buna kesinlikle katılmıyorum her uyarıcı zulmün olduğu yere gelmiştir. nitekim önderlikte kürtler için bir uyarıcı ola-rak geldi çünkü vicdanınızı sorgulayın tüm semavi dinler icin en fazla canını ve bedenini siper eden herdaim kürtler olmuştur.bugünde böyle.önderliğin gelişi ile 90 yıllık asimilasyon esaretinden kadim bir topluluk kurtulmuştur kı bu topluluğu da tanrı yaratmıştır.meseleye böyle bakacak olursan günümüz şartlarında değil tek kuşlar vallahide sivri sinekler bile hortumlarıyla su taşır yeterki ...
25 Kasım 2012 Pazar 02:38
geç bunu
 // azad
kusura bakma iskender kardeş su taşıyan kuşlar hz.ibrahime allahın emriyle götüdüler.kendiliğinden kimse su taşımaz.ayrıca olayla senin yazın arasında bir bağ kuramadım.allah için islam için zulme uğrayanlara allah elbette yardım eder.başınızdakilere bakıyorumda islam için hak din için dert çeken sıkıntıya giren yok.dolayısıyla o kuşları zor görürsün...
23 Kasım 2012 Cuma 10:45
09:35
 // kamuda kurtce
Kamuda Kurtce kullanimina ilişkin yasa bugün cikiyor. Haydi bunu da acikla bakalim. Bu ülkenin hangi yonetimlerden nereden geldiğini de unutma. Bu kadar kisa surede Kürtlerin eşit vatandaş olmalari için atilan adimlara bak. Vicdanli olmak lazim....
21 Kasım 2012 Çarşamba 09:35