Özgür Amed

Amed şovunun illegal notları!

25 Kasım 2013 Pazartesi 13:18

Onlarca politikacı aynı araca bindirilerek bir program çerçevesinde bir yere götürülecektir. Yola çıkarlar. Şoförün de üstün çabaları ile araba kaza yapar. Kazanın olduğu yer sessiz sedasız bir mekan. Yakın köyden bir çiftçi fark eder ve olay yerine gelir. Polisi beklemek yerine yaşamını yitiren çoğu politikacıyı hemen gömme kararı alır. Çünkü polis çok geç gelecektir. Neyse polis gelir. Bizimkinin ifadesini alır. “Demek gömdünüz! Gömdüklerinizin hepsi ölü müydü? Emin misiniz?” diye sorarlar. Çiftçi gayet sakin “Bazıları yaşadıklarını iddia ettiler ama politikacıların nasıl yalan attığını bilirsiniz. Gömdüm hepsini” der.

Geçtiğimiz hafta Amed’in orta yerine gömülen siyasetçiler, şarkıcılar, şeppi şeppi mutfağının göz alıcı tırşıkçıları bir kaç saatlik program için 150 saat kadar ekranda tutuldular. Pek çok detay es geçildi. Tiyatronun gerçek notlarını sizin için araştırdım. buyurun Amed şovunun illegal yorum ve notlarına...

**

Bağların su serpilmiş kuçelerinde güvercin besleyen Xalê Evdirrehman Erdoğan’ın gelişini kendi mesleği üzerinden değerlendirdi. “Abê bilîsen bizim güwercin işinde teqlecî kuşların yeri ayrıdır. Yükseğe çıktıktan sonra xoş teqleler atarak şov yapiler. Sesleri de xoştır ha! Anlîsen degıl? Yane kuş diyikî ben kendime guçliyem. Feqet ben ne zaman onlara yem atsam aqlıma o sahnedeki ikili, üçli pozlar gelî. Niye diyecaxsan benım babam! Şimdi qardaşıma solim. Kuşlar yerde dolaşırken elimizden yem yiyiler, havalanınca da kafamıza pisliler. İnsan kendi halqına yani onu besleyeni pisletmesi xoş degıl bence. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

**

Fiskaya’nın sur dibinde gençleri bekleyen toma ve akreplerin her zamanki rahatsız ediciliği karşısında akan Dicle’ye evinin penceresinden bakan Medine Teyze, olayı çözmüş gibi.

"Oxlım, bunlar bizi dezgeye getiri. Erdoğan ne yapti kendince bilisen? Anlatam…

Bizim köye yakın bir yerde mayınlı bölge vardı. Askerler sürekli operasyona çıkardı. Onlar her operasyona çıktığında bizim köyden eşekler eksilirdi. Çünkü o mayınlı bölgelerde onları kullanırlardı. Hiç unutmam bir keresinde askerler sıpalardan birini omuzuna alarak oraya götürmüşlerdi. Sıpanın keyfi yerinde idi. Fakat 5 dakika sonra mayınlı tarlaya sürüleceğini bilmiyordu. Ona verilen değerin, kıymetin ölüm fermanı ile eşdeğer olduğunu nereden bilebilirdi ki? Ee siyasette biraz böyle bişidir. Bu Tayyip’in işi gücü de Kürtler’i bu hale sokmak. Bakma işine gelince Kürtleri ve Kurdistan’ı ağzına alıp omuzuna verip baş göz ettiğine. Söylediği her iyi şey, her iyi davranış bizi o mayınlı tarlaya biraz daha yaklaştırmak, önderimizden, partimizden uzaklaştırmak içindir. İngiltere’nin siyasetini öğrenmiş. İlla gere bizi bir şekilde böle. Ama bu saatten sonra yemeyiz. Yiyenlere de afiyet olsun.”

**

Şivan ve ibo düeti o kadar kötü o kadar anlaşılmaz ses tonları ve acıları içeriyordu ki aynı mahellede aynı anda 3 intihar, 3 saat elektrik-su kesintisi olmuş. Yine biyologlar derneğinden edindiğimiz bilgilere göre “oradan geçmekte olan kuşlarda radyasyon madyasyon tehlikesi görülmüş”. Bu durumun küresel ısınmaya da etkisi malumunuz.  

**

Şivan Perwer’in dün cemaat ve akp arasında devam eden dershane kavgasına karışarak dershaneler hakkında açıklama yapmasından sonra “Şivan Amed’e gelirken AKP Gençlik Kolları Başkanlığı önerildi” dedikodusunu ciddi manada ciddileştirdi. Acaba? demeye başladı herkes. Hele bir de Erdoğan kürsüde iken kendisi gidip onun yerine oturması olayı iyice çıkmaza sokuyor.

**

Köylerden getirilen ve ellerine Türk bayrağı verilen yaşlı amcalara 1 depo fazla mazot verildiği ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere “Arkadaş! Gel AKP’leş, Mazot beleş” felsefesi her AKP Amed mitinginde cortluyor.

**

Erdoğan ve Osman Baydemir’in el ele tutuşmasından sonra Amed ve çevresinde el ele dolaşan çiftlerde ciddi bir düşme olduğu görüldü. Protestolar gittikçe büyüyor. Boşanmalarında artacağı yönünde endişeler var.

**

Şatafatın, yalanın, alakasız istatistik ve şovun dibine vuran D.Bakır AKP İl Başkanlığı’na üstün çabalarından dolayı Holywood Sahne Dekor ve Tasarım ödülü verildi. Yapımcı arkadaşım Jonî Prezechi “Kendilerine teklif götürdük. Yeniden çekilecek Terminatör ve Jaws filmlerinin sahne dekorunu siz yapın” dedik. Seve seve yapacaklarını, bu zaten onların işi olduğunu söylemişler.

Bu yazı toplam 10826 defa okunmuştur
Soytarılıkla bir halkın davası yan yana gitmez.
 // Selhaddin
Dört parça kurdistanın tarih boyunca en azılı sömürge devletinin başbakanına Kurdistan dedirtmek öyle kolay değil.Babası 50 sene elde silah dağlarında savaşan ve 16 yaşından beri peşmerge olan Sayın mesut Barzani ancak bunu yapabilirdi.Kurdistan aşkını ispatlamış bir önder.Hiç bir zaman ıraklılaştım anamda bir araptır demedi.O hep kurdistanileşti.......
27 Kasım 2013 Çarşamba 00:00
14:09
 // mın got
sy Baydemirin vucudu barış elektiriği ile doludur.erdoğanın elini tutmasıda belki onada biraz akım geçerde bu sefer barıştan çark etmez düşüncesiyledir. Şivan a gelince gelince oda sevinçten (üzüntüden) ne yaptığını bilmiyidi.Kek Barzani ise ince siyaseti sayesinde Kürdistan bayrağını orda dalgalandırdı....nerden bakarsak bakın artık devletin zirvesinin Kürdistan demesi olumlu bir gelişmedir...yaşasın pkk ypg pjak kdp...
26 Kasım 2013 Salı 14:09
YAZIK
 // BİRİSİ
bu davaya emek verenleri,cok çabuk harcanmalarına üzülüyorum sadece.,,
harcanmak bu kadar ucuzmu ???...
26 Kasım 2013 Salı 10:58