Yüksekova'ya bağlı köyde bir ev çöktü: 4 kişi hayatını kaybetti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Onbaşılar (Hirmîn) köyünde bir evin çökmesi sonucu 4 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.

YÜKSEKOVA HABER

Alınan bilgiye göre, olay ilçenin Onbaşılar (Hirmîn) köyünde meydana geldi. Emirhan Yazgan'a ait evin çökmesi sonucu evde bulunan Emirhan Yazgan (60), Sidar Yazgan (13), Sait Yazgan (58), Esat Erişmiş (55) ve Faruk Salar (42) isimli yurttaşlar enkaz altında kaldı.

Köy sakinleri tarafından enkaz altından ağır yaralı halde çıkarılaran 5 kişi köylülerin haber vermesi üzerine köye giden ambulanslarla Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan Emirhan Yazgan, Sidar Yazgan, Sait Yazgan ve Esat Erişmiş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken Faruk Salar isimli yurttaşın tedavisi sürüyor.

Yaşanan olay nedeniyle ambulanslarla gelenler dışında ilçeye gelmek isteyen ölü ve yaralı yakınlarına devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle giriş izni verilmezken hayatını kaybeden 4 kişinin cenazelerinin yapılacak otopsi işlemlerinin ardından sabah saat 09.00'da Onbaşılar köyüne götürülerek toprağa verileceği belirtildi.

Allah sabır versin
 // Ayhan atmaca
Ne yazacağımı dahi şaşırdım .
Her 4 üne Allahtan rahmet dikerim.
Çok uzaklardan duyduğum bu elim gürünmez kazaya Emirhan abibinize
Sait amca mıza esat kardeşimize sidar yeğenime
Gani Gani Allah tan rahmet dilerim.
köye geçici gitmeleri bir Nasip mi veya kadrrmi Bilinmez Ama Sabırdan başka elden gelecek bir şey yok tüm sevenlerine çok uzaklardan baş sağlığı diliyorum ....
07 Nisan 2016 04:04
Derin üzüntü ve şaşkınlık .
 // Ayhan atmaca
Yüksekovahaberi açınca flaş haber diye okuduğumda inanamadım.
Derin özüntü ve şaşkınlık içerisindeyim.
Hepimizin başı sağ olsun sabır dan başka hiç bir şey gelmez elimizden.!
En son geçen ay rahmetli olan Anesi taziyesinde görüşmüştük Emirhan axamla.! Rahman dan duacıyız ahireti için...
07 Nisan 2016 03:11