Yüksekova'daki sokağa çıkma yasağı çiftçileri de vurdu

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı nedeniyle 3 bin 700 çiftçi genç çiftçi desteğinden yararlanamadı.

Yüksekova İlçesi'nde 13 Mart 2016'da başlayan ve 30 Mayıs 2016'da son bulan sokağa çıkma yasağı çiftçileri de vurdu.

YENİDEN BAŞVURULAR ALINSIN

İlçede odalarına kayıtlı 3 bin 700 çiftçinin bulunduğu belirten Yüksekova Ziraat Odası Başkanı Adnan Onay devlet tarafından genç çiftçi projesi adı altında verilen 30 bin liralık hibe desteğini Türkiye'de alamayan tek ilçenin Yüksekova olduğunu söyledi.

Onay, "Genç çiftçi hibe desteği başvurularının yapıldığı dönem içinde Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı vardı. Başvurular da 12 Mayıs 2016'da son buldu.Dolayısıyla hiçbir çiftçimiz başvuru yapamadı. Bize büyük bir adaletsizlik yapıldı. İlgili makamlara itiraz yazılarımızı yazıp yeniden bize süre tanınmasını ve başvurularımızın alınmasını istiyoruz. İnşallah olumlu sonuç alırız. Ayrıca mazot ve gübre desteği müracaatları da 30 Haziran'da son buluyor. Bunun içinde ek süre istiyoruz" dedi.

Yuksekovali
 // Selahattin
Genç çiftçiler haricinde Yüksekova merkez çiftçileri tarlaları süremediler. Ekim yapılmadı, simdi de yonca ve çayırlar bicilmiyor. Çünkü tarım aletleri de zarar görmüştür. Ayrıca operasyon sonrası patlamamış mühimmat endişesiyle biceneklerinde zamanı geçti. Dünya kadar yem bitkileri heba oldu....
28 Haziran 2016 20:18