Yüksekova'da su kanalı tehlike saçıyor

Hakkari’nin Yüksekova İlçesindeki Endüstri Meslek Lisesi ve Şemsettin Onay Lisesi binalarının önünde bulunan ve çevresinde herhangi önlem alınmayan eski sulama kanalı veliler ve çevredeki esnafı endişelendiriyor.

YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA - Yüksekova İpek Yolu Caddesinin Belediye binası karşısındaki Endüstri Meslek Lisesi ve Şemsettin Onay Lisesi binalarının önünde bulunan eski sulama kanalı tehlike oluşturuyor.

Özellikle ilkbahar aylarında su seviyesinin yükseldiği kanal çevresine önlem alınmaması dikkat çekiyor.

Kanalın yakınındaki okullarda okuyan öğrencilerin evlerine giderken, kanalın yanlarında bulunan yolları kullanması tehlikeyi daha da gözler önüne seriyor. 

11-020.jpg

Yetkililerin kanal çevresinde önlem almasını isteyen bazı veli ve çevredeki esnaf, şikayetlerini şu sözlerle dile getirdi:
“Burada hiçbir önlem yok. Çocukların ne yapacağı belli olmaz. Buraya bir çocuk düşebilir. Duyarsız bazı vatandaşlar da kanalın yakınına çöp bırakıyor. Yaz aylarında bu çukurlara dolan kirli sular nedeniyle mahalleli kokudan rahatsız oluyor. Bunu konuyu daha önce yetkililere bildirdik ama bir önlem alınmadı. Bunların önüne geçebilmek için önlem alınması gerekiyor. Çevresinde iki okul var. Kanal çevresindeki yolları çoğunlukla çocuklarımız kullanıyor”

Öte yandan Kanalın yakınında bulunan ve dibi hasar gören bir elektrik direği de düşme tehlikesiyle karşı karşıya.

111-004.jpg

Beyler Bayanlar
 // Rêjgar Oremarî
Beyler Bayanlar Bismillah adamlar yeni başladılar işlerine , böyle hemen çamur atmakta ne oluyor. Biz Ruken başkana çok güveniyoruz , eminim ki çalışmaları yürütüyordur , 5 yıl sonrası Gever'i düşünürek çok şey değişecek ! Biraz sabredin , çalışmalara başlayacaklar ... Evet , yıllardır iktidara gelen Geverli başkanlardan hiçbir hâyır görmedik ... Bizi düşünen biri var o da Sayın Yetişkin'dir ... Biraz zaman verelim ......
08 Haziran 2014 Pazar 09:00
...
 // ...
güzel haber umarım belediye yetkilileri okur...
07 Haziran 2014 Cumartesi 22:56
haberleri yok
 // camer
Diyarbakır büyükşehir belediyesinin haberi olsa sanırım kanal sorununu çözerlerdi.Haberleri yok ama:)...
07 Haziran 2014 Cumartesi 21:53