Yüksekova'da 'Demokratik Özerklik' inşa süreci çalışmaları başladı

'Demokratik Özeklik' inşa süreci çalışmaları kapsamında Yüksekova'da aile büyükleri ve kanaat önderleri ile toplantı yapıldı.

YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA - BDP Yüksekova ilçe örgütü 'Demokratik Özerklik Projesi' kapsamında ilçede bulunan aile büyükleri ve  kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirerek süreç değerlendirmesi ve özerkliğin inşa süreci hakkında bilgilendirmede bulundu.

Toplantıda konuşan BDP Yüksekova İlçe Başkanı Fikret Turgut, "Kürt halkı yarattığı birliktelikle kendini yönetmeye hazır olduğunu göstermiştir. Kürtler, kendi kendini yönetme hakkı gibi, kendi kaderiyle ilgili de karar verme hakkına sahiptir. Bu vesileyle Demokratik özerkliğin inşası sürecinde halkımızın görüş ve önerileri esas alınacaktır" dedi.

Toplantıya katılanlar, ileçede sık sık yaşanan toplumsal olaylar ve kepenk kapatmalar konusunda düşünce ve eleştrilerini aktarıtken, polisin olaylardaki tutumunu da eleştirdiler. İlçenin ekonomik sorunlarına da değinilen toplantıda bir çok katılımcı görüşlerini partili yöneticilerle paylaştı.

daf-002.jpg

öz-erklik
 // mordem baz
özerklik çalışmalarının başlaması elbette iyi ama şunu gözden kaçırmamak lazım 1.si hiç bir bayan arkadaşa yer werilmemiş 2.si sadece esnaf kısmının katılması da şunu açıkça ifade ediyor ki esnaf özerklik adı altında kepenklerin kapanmaması için özerkliği bahane etmiş şu da unutulmamalı ki sizin bir günlük zararınız a karşılık çoğu insan canını weriyor...
24 Mayıs 2014 Cumartesi 09:51
projeleri nerede Diyen Vatandaş
 // Xalo
Kanaat önderliği özerkliğin anlamını zaten her biri kanaat önderi olduğu zaman öğrenmiştir. Ne yazık ki senın gibi dar düşünceli insanlar bunun manasını sadece bir tanımdan ibaret olduğunu sanırlar.
Kanaat önderleri arasında kadın yok, Orda kimi aradığınıza bağlı!.. Eğer burda bile böyle bir şeye takıldıysan özerklik sayfasında yanlış yerdesın.....
24 Mayıs 2014 Cumartesi 08:07
özerklik
 // hewreman
toplantı yapılır çaylar içilir hoş sohbet yapılır ve bir tanede bildirge hazırlanır kimsede okumaz bu kadar........
23 Mayıs 2014 Cuma 22:12