1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. YDG-K Ajanlaştırma,Uyuşturucu ve fuhuşa karşı yürüdü
YDG-K Ajanlaştırma,Uyuşturucu ve fuhuşa karşı yürüdü

YDG-K Ajanlaştırma,Uyuşturucu ve fuhuşa karşı yürüdü

YDG-K tarafından 'Fuhuş,Uyuşturucu ve ajanlaştırmaya karşı' yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi.

A+A-

YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA - Yurtsever Devrimci Genç Kadınlar (YDG-K) oluışumu tarafından 'Fuhuş,Uyuşturucu ve ajanlaştırmaya karşı' yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi. Kadınların yürüyüşüne erkekler de destek verdi.

Aralarında BDP Yüksekova ilçe örgütü,Yüksekova Belediye Eşbaşkanları Ruken Yetişkin ve Tacettin Sefalı, Gever Kadın Kooperatifi, mahalle meclisleri, köy kominleri, Barış Anneleri İnsiyatifi, BDP Gençlik Meclisi üyelerinin de bulunduğu yurttaşlar, Yüksekova Barış Anneleri İnsiyatifi tarafından Gever Kültür Sanat Dereneği'nin bahçesinde kurulan 'Askere ve Cezaevlerine zorla koyduğunuz çocuklarımızı geri istiyoruz' çadırında bir araya geldiler.

Buradan Özgürlük Meydanına kadar yürüyen kitle sık sık ' Bıjı serok apo',' Kadına kalkan eller kırılsın',' Jın jiyan azadi',' Sevda kadınını yaratan güneşe bin selam' sloganları attı.

Özgürlük meydanında Lice'de yaşamlarını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Burada yüzü poşili YDG-K üyesi bir kadın basın açıklamasını okudu. Açıklamada "Bir halkı yok etmenin, temellerini sarsmanın, tamamen özüne yabancı kılmanın, güçlü ve onurlu kadının düşürülmesinden geçtiğini bilen egemen zihniyet, günden güne ahlak kurallarını kendi ekseni etrafından toplamış, kadını adeta mülkleştirip, gücünü kırıma uğratmayı hedeflemiştir. Her gün daha da politikleşen ve güçlenen Kürt kadını, kendisine ve halkına karşı planlı ve bilinçli saldırıları açıkça görmekte ve buna karşı her geçen gün daha da örgütlenmektedir" dedi.

Basın açıklamasının devamında "Bizler yurtsever genç kadınlar olarak güçlü mirasımıza sahip çıkıyor ve devletin bize dair geliştirdiği tüm kirli ve ahlaksız politikaları özgürlüğümüze, örgütlülüğümüz ve onurumuza saldırı olarak görüyoruz. Yurtsever devrimci genç kadınlar olarak, iktidarın ahlaksız politikalarına boyun eğmeyeceğiz. Bizler her birimiz değerli ve örgütlü Kürt kadınları olarak, önderliğimizin ve partimizin ahlaki ve politik çizgisinde asla taviz vermeyeceğiz. Kürt kadınına Kültürsüzlüğü ve özünden kopmayı dayatan iktidarın tüm oyunlarna karşı savaşacağız" denildi.

Basın açıklamasından sonra kitle, tekrar yürüyüşe geçerek Eski Cezaevi Kavşağı'nda bulunan Barış Anneleri İnsiyatifinin kurduğu 'Askere ve Cezaevlerine zorla koyduğunuz çocuklarımızı geri istiyoruz' çadırını ziyaret etti.

untitled-25.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum