1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yardım paketleri gönüllülerce hazırlanıyor
Yardım paketleri gönüllülerce hazırlanıyor

Yardım paketleri gönüllülerce hazırlanıyor

Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ulaştırılan yardımlar, gönüllülerce paketlenip ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Dernek yöneticileri herkesi boş zamanlarında gelip çalışmalarına dahil olmasını bekliyor.

A+A-

Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi ve bölgedeki diğer kentlerden göç etmek zorunda kalan binlerce kişiye ulaşıp, yaralarını sarmaya çabası içerisinde. Başlatılan kampanyalar doğrultusunda yurttaşların bulunduğu maddi veya kuru gıda, giydi, ev eşyası gibi yardımlar, dernek çalışanları ve onlara destek veren gönüllülerle birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya çalışılıyor.

Dernek yöneticisi Murat Çiçek, yapılan yardımları toplayıp, tasnif ettikleri depoda sürdürdükleri çalışmaları değerlendirdi.

Kendilerine ulaşan yardımları temel yaşam malzemelerden oluşan paketler haline getirdiklerini dile getiren Çiçek, "Günde bin 500'e yakın paketler hazırlayıp, bu paketleri Tır ve kamyonlar ile bölgelere ulaştırıyoruz. Şu an yapılan yardımlar devletin saldırıları sonucu tahrip edilen ve evleri yıkılan başta Sur ve Cizre olmak üzere göçe zorlanan ilçelerden İdil, Silopi, Yüksekova, Dargeçit ve tüm ihtiyacı olan aileye ulaşıyor. Şu ana kadar başlatılan kampanya doğrultusunda 300 bine yakın aileye yardım paketleri ulaşıldı" dedi.

'Halk Rojava Derneği ile bütünleşmeli'

Yardımların bir kereye mahsus olmadığını vurgulayan Çiçek, ellerinden geldiğince ihtiyaç sahiplerine dönük yardımlarını sürekli yapmaya çalıştıklarını belirtti.

Tüm duyarlı kesimleri destek vermeye çağıran Çiçek, Avrupa'nın yanı sıra cezaevlerinden de giysi ve battaniye yardımları aldıklarını, özellikle tutukluların göndermiş oldukları yardımlarından büyük moral ve güç aldıklarını söyledi.

Çiçek, derneklerine ait depolarda çalışan arkadaşlarının büyük bir bölümünün de öğrenciler, öğretmenler, anneler gibi gönüllüler olduğunu belirten Çiçek, herkesi de boş zamanlarında Sümerpark'taki depolarına gelip yardım etmeye davet etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.