1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Hakkari'ye 51 Doktor Atandı
Hakkariye 51 Doktor Atandı

Hakkari'ye 51 Doktor Atandı

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda Hakkari'ye çeşitli branşlarda 5'i uzman, 46'sı pratisyen olmak üzere 51 doktor ataması yapıldığı bildirildi.

A+A-
İl Sağlık Müdürü Dr. İdris Ethemoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ataması yapılan doktorların görev yerlerine gelmeye başladıklarını söyledi.

Doktorların tamamının görevlerine başlamasıyla birlikte Hakkari'nin sağlık alanında rahat bir nefes alacağını belirten Dr. Ethemoğlu, "Sağlık ocakları bulunan köy ve beldelerimize, görevlendirdiğimiz doktorlarımızı gönderdik. Ayrıca Hakkari'ye gelen doktorlarımız sayesinde vatandaşlarımızın Van ilinde almak zorunda kaldıkları sağlık kurulu raporu da bundan sonra Devlet Hastanesi'nde verilmeye başlanacak. Yaklaşık 6 aydan beridir ortopedi ve beyin cerrahi uzmanı doktorumuz yoktu. Yapılan atamalar içerisinde bu branşta uzman doktorlarımız da var. Yeni atamalar ile Çukurca İlçesi'nde, tarihte ilk kez 4 doktor birden görev yapmaya başladı. Şuan sağlık ocağı bulunup ta doktoru olmayan sadece Geçitli Köyü'müz bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı'mızın yeni atamaları arasında Geçitli Köyü de var. Bu doktorumuzda en kısa sürede gelip görevine başlayacaktır. Daha önce il genelinde 58 uzman ile 63 pratisyen doktor görev yapıyordu. 8. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüğü Kurası sonucunda yeni yapılan atamalarla birlikte ildeki uzman doktor sayımız 58'den 63'e, 63 olan pratisyen doktor sayımızda 109'a çıkmış olacak" dedi.