1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bir Maçta 18 Gol
Bir Maçta 18 Gol

Bir Maçta 18 Gol

Hakkari’de, 13 takımın mücadele ettiği Amatör Futbol Ligi'nde 10 haftada 62 gol atan Yüksekova Belediye Spor, en yakın rakibine 6 puan fark atarak ligde lider durumda bulunuyor. Belediyespor son maçta 18 gol attı.

A+A-

Yüksekova Belediyespor oynadıkları karşılaşmalarda rakiplerini bozguna uğratarak hızla 3'üncü lige doğru çıkmak için mücadele ediyor. Amaçlarının 3'üncü lige bir takım çıkartmak olduğunu belirten Yüksekova Belediye Spor, ildeki yöneticileri ve işadamlarının takımlara destek olmaya çağırdı.

Oynadığı 10 maç sonunda 62 gol atıp kalesinde sadece 2 gol gören Yüksekova Belediye Spor oynadığı maçlar sonunda namağlup ünvanınıda koruyarak 28 puanla lider durumda.

Türkiye’de profesyonel ligde takımı olmayan iller arasında bulunan Hakkari 3. lige çıkmak için her yıl inanılmaz bir mücadele veriyor. 13 takımdan oluşan Hakkari Amatör ligininin lideri olan Yüksekova Belediye Spor şu ana kadar oynadığı 10 maç sonunda rakiplerini bir bir devirek çıkışını devam ettiriyor.

Her maçında rakip filelere gol yağdıran Belediye Spor durdurlamıyor. Belediye Spor oynadığı en son maçında ise tam 18 gol birden atarak bir rekora imza atmış oldu. Oynanan son maçta gollleri saymayı unutan hakem saha kenarındaki görevliden yardım istedi. Görevlide saha kenarında atılan golleri kaydedince ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Hakkari Amatör Liginde Yüksekova Belediye Sporlu Ersan attığı 17 gol ile gol kralı durmunda bulunuyor.  Yüksekova Belediye Spor İl  Amatör liginde birinci olduktan sonra Doğu Anadolu Bölgesinde profesyonel ligde takımı olmayan iller olan Ağrı, Bitlis, Bingöl, Muş, Tunceli, Bayburt ve Ardahan takımları ile oynayacak burada da şampiyon olursa 3. lige yükselecektir. İddiali bir kadro kuran Belediyespor birinci ligde yıllarca top oynayan ve Teknik Direktörlük Yapan Tümer Uzun’u takımın başına getirerek ne kadar iddialı olduklarını göstermiş oldu. Tenik Direktör Tümer “ Bölgenin en iyi kadrosuna sahibiz. Şu ana kadar 7 taransfer yapmışız. Ben buraya bu takımı 3. lige çıkartmak için geldik. Profesyoenl lige çıkmak için her şey tamam. Ancak maddi anlamda sıkıntılarımız giderilirse şu an kurmuş olduğumuz takım rahatlıkla 2. ligde bile oynar. Bu neden ile tüm herkesten destek ve ilgi bekliyoruz” dedi.


Bizde Hakkari’nin sesi Yüksekova Haber olarak Tüm herkesi spora destek vermeye davet ediyoruz.

İşte Yüksekova Belediye Sporun Puan durumu

O     G      B     M     A   Y     Puan
10     9       1     0     62   2      28

Senar Yıldız