Van Kahvaltısı Guinness' e girdi

Van’da düzenlenen ‘Dünyanın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası’ rekor denemesi 51 bin 793 kişi ile kırıldı.

MEHMET AKKOŞ / YÜKSEKOVA HABER

VAN - Van Ticaret Ve Sanayi Odası (Van TSO) öncülüğünde Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere birçok kurum, sivil toplum kuruluşunun destek verdiği 'Dünyanın En Kalabalık Van Kahvaltısı' rekor denemesi için vatandaşlar saat 07.00 sıralarında turnikelerden geçerek tek tek alana alındı. 

haberinfotograflari.gif

Van Kalesi'nin yanındaki Atatürk Kültür Parkı'nda saat 09.00'dan itibaren başlayan rekor denemesi için GuinnessTürkiye Temsilcisi Şeyda Subaşı Gemici tarafından tutanaklar tutularak kayıtlar tutuldu.

Horon ve halk oyunları gösterilerinin de yapıldığı kahvaltı programına beraberindeki AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik ile birlikte katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, emeği geçenlere teşekkür ederek, "Van, Doğu Anadolu'nun yükselen yıldızıdır. Kalkınma odağıdır. Van'ın çok güzel değerleri var. Biz bu değerleri barış ve huzur ortamında halkımızın refahına dönüştürmek istiyoruz. Van kahvaltısını artık tüm dünya bilecek, bütün dünyayı artık Van'da misafir etmek istiyoruz. Etnik yapısı ne olursa olsun, mezhebi, dini ne olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun, herkes birlikte Van'a sahip çıkıyor. Tekrar hayırlı olsun" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, yaptığı konuşmanın ardından beraberindekilerle birlikte alandan ayrılırken, kahvaltı programı ise müzik etkinliğiyle devam etti.

Guinness Van Temsilcisi Şeyda Subaşı Gemici, 2011 yılından beri rekor kırılmadığını belirterek, "Bu rekor 18 bin 941 kişiyle Amerika'ya aitti. Amerika için üzülüyorum, çünkü Van'a hayırlı Uğurlu olsun. Yeni bir dünya rekoru. Van 51 bin 793 kişi ile rekoru kırdı" dedi.

TAM BİR REZALETİ
 // MERT
gerçektende tam bir rezaleti sanki insanlar savaştan çıkmış açlıktan nevisleri kokmuş gibi insanların üzerine kutuları atıyorlardı. çok UNTANDIM ÇOK hiçde yakışmadı....
01 Haziran 2014 Pazar 23:03
HEPSİ BOŞ İSRAF
 // turan
ADINI sadece Guinness rekorunu yazdırmakmak belediye show yapıyorlar bırak bu showları Suriyeli kardeşlerimiz bir lokma ekmek için sokak sokak dilencilik yaparken sizde keyfinizi çıkarıyorsunuz Verin fakir yesin...
01 Haziran 2014 Pazar 18:44
rezalet
 // omer
sabah gıttı ne gıttık allahım arabanın ustunu cıkmıslar kahvaltıları atuyorlar boyle bırseymı olur dusensız sayım bıle yoktu...
01 Haziran 2014 Pazar 18:24