Van Hakkarililer derneği açıldı

Van’da kurulan Hakkârililer Eğitim, Kültür, Sanat, Dayanışma, Yardım ve Koruma Derneği  bugün açılışını gerçekleştirdi.

VAN - Derneğinin açılışına Hakkari ve ilçelerin çok sayıda yurttaşın yanı sıra VATBO Başkanı Salman Toprak, Eski Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre, Van Orman İşletme Müdürü  A.Celil Özkan, İzmir HAKDER Yönetim Kurulu Üyesi Lezgin Önalve yazar İhsan Çölemerikli de katıldı.

Hakkârililer derneğinin açılış konuşmasını yapan yazar İhsan Çölemerikli: “Derneğin açılışında emeği geçen tüm arkadaşları canı gönül den tebrik ederiyorum. Gerçekten de Van’da böyle bir derneğin açılışına ihtiyacımız olduğunu belirtmek isterim. Umarım bu dernek faaliyetlerine her zaman sahip çıkarız” dedi. Çölemerikli Hakkari ve İlçelerindeki insanların öz güvenlerini kazanma zamanın geldiğini de belirtti.

Dernek Başkanı Zümeyran Şimşek ise derneklerinin Hakkari ve İlçelerini kapsayan bir oluşum olduğunu belirterek, yurttaşların derneklerine sahip çıkmalarını istedi.

pisikoloji
 // sosyoloji
Yerli köylü çatışmasını bilirsiniz,tefeci faizci sermaye el değiştirme usulleri ve sosyolojik süreçleri hep insan göçüyle başlar.doğanın kanunu böyle Hakkari göçzedeleri Vanda Yabansa Vanında göçzedeleri stanbulda yabandır İsatnbul göçzedeleride Atinada Pariste Yabandır bu böyle uzayıp gidiyor..... Toplumların ekonomik gelişmişlik düzeyleri diğer toplumların ilgisini çeker ve oralara göçetmeye cezbeder.......
31 Mayıs 2014 Cumartesi 23:41
hayırlı olsun
 // Raif Kanat
hakkarililerin ortaklaşmasını sorunlarının giderilmesini ve kürt kimlik ve kültürüne katkı sunacağını umut eder hayırlı olsun diyoruz....
31 Mayıs 2014 Cumartesi 22:41
dernek
 // remzi 43
sn hakkari haber yetkilileri bir kaç resim bırakılmazmı...
31 Mayıs 2014 Cumartesi 20:57