Vali Canbolat Hakkari turunda!

Vali Yakup Canbolat, kentte yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili incelemelerde bulunup ilgili kurumlardan bilgi aldı.

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ - Son kararneme ile Hakkari'ye atanan Vali Canbolat, Yardımcıları Cumhur Duran, Cengiz Erdem ve Mustafa Temiz ile birlikte ilde yapılması planlanan yatırımlarla ilgili incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Canbolat, ilk olarak Biçer Mahallesi’nde 70 kadının istihdam edildiği tekstil atölyesini ziyaret ederek, üretilen ürünleri yakından inceledi. Atölye sahiplerinden İsmail Çatal’dan yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Canbolat, ilde sürekli ve kalıcı bir istihdam istediklerini söyledi.

Vali Canbolat, daha sonra 1701 yılında Hakkari beylerinden İbrahim Bey tarafından Biçer Mahallesi’nde yaptırılan dikdörtgen planlı iki katlı Meydan Medresesi’ni ziyaret etti. Burada İl Kültür ve Turizm Müdürü Emin Özatak’tan medrese ile ilgili bilgi alan Vali Canbolat, medresenin yeniden değerlendirilerek halkın hizmetine sunulması için çalışmalarda bulunacaklarını ifade etti.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla temizlik kampanyası başlatarak mahalle aralarında çöp toplayan öğrencilerle de karılaşan Vali Canbolat, öğrencilerle bir süre sohbet edip, teşükkür etti.

Askerlik Şubesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yanında yapımına başlanan spor tesisleri inşaatını denetleyen Vali Canbolat, ardından Bağlar Mahallesi’nde bulunan Fatma Aliye Kız Teknik ve Meslek Lisesi bahçesinde 800 metre kare alan üzerinde yapılan buz pateni pistini inceledi. Vali Canbolat, yapımı devam eden pist ile ilgili Vali Yardımcısı Cengiz Erdem’den bilgi aldı.

Vali Canbolat Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan'ı da makamında ziyaret etti.Yapılan ziyaretin ardından Vali Canbolat Hakkari Üniversitesi kampus alanını dolaşarak inşaat hakkında bilgi aldı.

Vali Canbolat’tan Rektör Ceylan’a Ziyaret

Vali Canbolat’tan Rektör Ceylan’a Ziyaret

nerde o günler
 // hakkari
vali bey belki sizin gayretlerinizle bu inşaat bitebilir yoksa bu rektöre kalacaksa işimiz yaş çünkü 8 yıldır inşaat halinde bize bıkkınlık geldi artık size de gelmeden bu işe bir el atın rektörün inşaatla arası yok galiba alanı edebiyatımı veya tarihmi tam bilmiyoruz....
06 Haziran 2014 Cuma 21:08
sayın vali
 // hakkarili
sayın vali öncelikle hoş geldiniz memleketimize başarılı çalışmalar diliyorum umarım kısa sürede bazı paralelcileri görevden uzaklaştırırsınız.mesele kültür müdürü gibi yıllardır o koltukta babanın malıymış gibi davranıp memlekete ve milletine hiç bir faydası olmayıp kendi akraba ve çevresinie sodes proje adı altında kayırmacılık yapan ve paralelle kol kola olup yalakacı müdürü lütfen emekli edin ya da asil görev yerine yollayın tşkler...
06 Haziran 2014 Cuma 17:30
YAZIK
 // ESNAF
YILLARDIR REKTÖR BEY SADECE ORAYI GEZİYOR VE GEZDİRİYOR KAREŞİM İCRAAT YAP İCRAAT BIRAK GEZMEYİ...
06 Haziran 2014 Cuma 17:15