Türk Kızılayı şube başkanından göstericilere hakaret

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Okmeydanı’nda Uğur Kurt’un vurulmasının ardından olayı protesto edenlere hakaretler savurarak, “Ya bu ülkede eşşek gibi sessizce yaşayacaksınız ya da defolup gideceksiniz!” dedi.

Türk Kızılayı’nın İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Uğur Kurt’un polis tarafından vurulmasını protesto edenleri Twitter’dan küfür ve hakaretler yağdırdı.

Uğur Kurt, Okmeydanı Cemevi’nde cenaze beklediği sırada, Berkin Elvan’ın vurulmasını ve Soma faciasını protesto eden göstericilere polisin ateşli silah ile saldırması sırasında ensesinden vuruldu. Uğur Kurt’un vurulması sonrasında Okmeydanı’nda polisle çatışan göstericiler bu kez bu durumu protesto etmek için yürüyüş yapmak istedi ve polis yürüyüşe yeniden saldırdı.

Çatışmaların sürerken, görevi zor durumdaki insanlara gıda, sağlık vb yardımlarda bulunmak olan Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhamı Yıldırım Twitter üzerinden göstericilere küfür ve hakaretler savurdu.

İşte o ibretlik twitter:

“Biz bu ülkeyi Molotofla, tabancayla, havai fişekle, taş, sopayla değil, NENE hatunlarla, yırtık ayakkabıyla savaşarak kurduk! Size mi vereceğiz”

“Ya bu Ülke de sessizce yaşayacaksınız ya da defolup gideceksiniz! Sizlere her kim destek oluyor, yüz veriyorsa o da şerefsizdir!”

“Eğer arpanız fazla geldiyse o arpayı önünüzden almayı da biliriz! Arpa taşıyanları da biliriz”

untitled-2-002.jpg

Kaynak:
Milyon İilhami
 // Reşo
Milyon Ali den sonra şimdi de Milyon İlhami. Ülke bu milyonların elinde olduğu sürece ne memleket ne de vatandaş huzur bulamaz. Adam resmen faşistlik yapıp haksızlığa dur diyen insanları hayvan yerine koyuyor. İnsanlık tarihinde her şeye eyvallah diyenlerin mi yoksa patişahım çok yaşa diyenlerin mi omurgasız hayvan olduğunu bilmeyecek kadar cahil. Birde sözde bir hayır kurumunun yöneticisi ama konuşması bile haram ve günha. Allah onu islah etsin. Bu gün hesap soracak savcı yok ise yarın da olmayacak diye bir kural yok. Tarih hep böyle.......
24 Mayıs 2014 Cumartesi 08:53
Nazi
 // Nizamettin Aktaş
kızılay. kim olursa olsun yardıma koşaçak olan kurum. kurumun başkanı babasının parasını harcamıyor. bütçeye konulan,devletlerde olmazsa olmaz olan kurum. Başındaki adam evrensel hukuktan nasiplenmemiş, nazi hayranı biri.İnsan olmak,insani değerleri bilmek,onu edebi usulunca taşımasını bilmek. AKP hükümeti ile birlikte karakollardaki işkence,işkençe altında öldürme,artık sokakta gerçekleşiyor. 2002 ile 2014 türkiyesinde birde öldürenlerin cezasızlığı var .iş cinayetleri,kadın cinayetler,polis cınayetleri türkiye tarihinde görülmedik bir düzeyde....
23 Mayıs 2014 Cuma 18:30
........
 // ........
yargıçlar var ise işte sana alanen suç buyur dava aç tabi eğer tek taraflı bir adalet yoksa kin ve nefret yasasına muahalefet buyur...
23 Mayıs 2014 Cuma 17:20