1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TSK darbe girişimi verilerini açıkladı
TSK darbe girişimi verilerini açıkladı

TSK darbe girişimi verilerini açıkladı

TSK, 15 Temmuz’daki darbe girişimine 8.651 personelin katıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada girişimde 35 uçak, 37 helikopter, 3 gemi ve 74’ü tank 246 zırhlı aracın kullanıldığı ifade edildi.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin verileri açıkladı.

TSK’dan yapılan açıklama ise şöyle:

”TSK içerisinde yuvalanmış, büyük çoğunluğu asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristler (FETÖ) tarafından, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen alçakça, kahpece gerçekleştirilen menfur darbe girişimine katılanlar ve kullandıkları devlet malı harp, silah, araç ve gereçleri belirlenmiştir.

“Yapılan incelemede; milletimize, değerlerimize, yüce Meclisimiz başta olmak tüm kurumlarımıza asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ) sayısının 8.651 olduğu (1676’sı erbaş/er, 1214’ü Askeri Öğrenci), bu sayının TSK personel mevcudunun % 1,5’ine tekabül ettiği, dolayısıyla TSK’nın kahır ekseriyetinin bu hain girişime şiddetle karşı çıktığı zaten sayılar üzerinden de görülmektedir.

“Kullanılan harp silah araç ve malzemelerinin TSK toplam mevcuduna oranı,

* Uçaklarda % 7 (35 uçak bunun 24’ü muharip uçak),

* Helikopterlerde % 8 (37 Helikopter bunun 8’i taarruz helikopteri),

* Tank ve zırhlı araçlarda % 2,7 (246 Zh. Araç bunun74’ü tank),

* Gemilerde % 1, (3 gemi),

* Hafif silahlarda % 0,7 (3992 adet hafif silah).

“Mazisi şan ve şerefle dolu, gücünü yüce Türk milletinden alan TSK içerisine sızmış illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ), ülkemize yaşattığı bu zillet ve rezalete katılan/destekleyenlerin ve kullandıkları araçların oranı genel olarak ortalama % 1.5 seviyesinde kalmıştır.

“TSK bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize ve milletimize yönelecek her türlü tehdidi bertaraf edecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bundan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. “Devlet namusumuzdur.” düsturuyla yola çıkmış olan bu vatanın evlatları bu yolda gözünü kırpmadan canlarını seve seve feda edeceklerdir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.