Trump'ın mitinglerinde olaylar çıktı

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump'ın Chicago'daki mitingi öncesinde olaylar çıktı. Trump, Missouri eyaletinin St. Louis kentinde düzenlediği miting sırasında da protesto edildi.

Trump, gelecek hafta Illinois eyaletinde yapılacak ön seçim öncesinde Chicago'da kampanya çalışması kapsamında Illinois Üniversitesi'ndeki bir salonda miting yapmaya hazırlanıyordu.

Ancak miting öncesinde ırkçılık yaptığı ve göçmenler aleyhine politikalar önerdiği için protestoda bulunmak isteyen yüzlerce kişi, binlerce Trump taraftarının doldurduğu salonun içinde ve dışında toplandı. Gergin bir ortam oluşması üzerine Trump'ın kampanya ekibi, güvenlik gerekçesiyle mitingin iptal edildiğini duyurdu.

İptal anonsunun yapılmasının ardından bazı Trump karşıtları ile destekçileri arasında sözlü tartışmalar ve sonrasında arbede yaşandı. Gergin ortamda bazı kişilerin yumruklaştığı görüldü.

SANDERS LEHİNE SLOGANLAR ATILDI

Gerilimin artması üzerine salona çok sayıda polis girdi. Kavgaya karışan birkaç kişi gözaltına alındı.

Karşılıklı sloganların atıldığı salonda bazı protestocular Demokrat Parti'nin adayı olmak için seçim çalışmaları yürüten Bernie Sanders lehine sloganlar attı ve pankartlar açtı. (Sputnik)