1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TMMOB’dan Kadir Topbaş’a Topçu Kışlası yanıtı
TMMOB’dan Kadir Topbaş’a Topçu Kışlası yanıtı

TMMOB’dan Kadir Topbaş’a Topçu Kışlası yanıtı

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın “Topçu Kışlası’nı yapacağız” sözlerine karşılık TMMOB, yaptığı açıklamada Taksim’e bir kışla yapılmasına ilişkin hükmün iptali ile ilgili davanın da hala sürdüğünü belirtti.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın “mahkeme kararları yapılabileceği yönünde netleşti” dediği Topçu Kışlası’yla ilgili Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), açıklama yaptı.

TMMOB İstanbul tarafından Twitter’da yapılan açıklamada “Taksim’e bir kışla yapılmasına ilişkin hükmün iptali ile ilgili dava hala sürmektedir” denildi.

“Gezi Parkı’na ilişkin açılan dava süreçleri hala devam etmektedir.

“Bilindiği gibi İstanbul 1.İdare Mahkemesi Taksim Gezi Parkı’nın yapılaşmaya açılmasına ilişkin imar planının iptaline karar vermiş, Danıştay 6. Dairesi ise bu kararı gerekçesini genişleterek onamıştı.

“Sonraki süreçte Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Danıştay üyeleri kabul edilemez gerekçelerle “karar düzeltme kararı” verdi ve karar tekrar İstanbul İdari Mahkemesine döndü.

“Şuanda dava süreci kapsamında Gezi Parkı için keşif günü bekleniyor. Ayrıca yine stratejik planda Taksim’e bir kışla yapılmasına ilişkin hükmün iptali ile ilgili dava da hala sürmektedir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.