TKDP ve KADEP birleşti

TKDP ile KADEP’in birleşme kararı aldığı, bugün Diyarbakır’da bir otelde yapılan toplantıyla açıklandı.

Türkiye’de isminde ‘Kürdistan’ kelimesi bulunan ilk parti olan Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi (TKDP) ile vefat eden eski milletvekili Şerafettin Elçi tarafından kurulan Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) birleşme kararı aldı.

KADEP’in  bundan Sonra T-KDP çatısı altında siyaset yapma kararı, Diyarbakır’da yapılan toplantıyla açıklandı.

Toplantı salonuna Kürdistan Bölgesel Yönetimi bayrakları, Molla Mustafa Barzani ve Mesut Barzani’nin fotoğrafları asıldı.

T-KDP Genel Başkanı Mehmet Emin Kardaş, “Kürdistan mücadelesini birlikte yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

Mesut Barzani adına katıldığını belirten KDP yöneticisi Ali Avni, iki partinin birleşmesi ve ortak hareket etme kararının sevindirici olduğunu söyledi.

Basın toplantısına Mesut Barzani adına katıldığı belirtilen Ali Awni, “İki partinin birleşmesi ve ortak hareket etme kararı alması bizi sevindirdi. Onları kutlamak için geldik. Herkeste artık birlik olmamızı istiyor. Bu birlik gerekliydi” dedi.

Yeni bileşenleri
 // Mehmet Almanya
Ede hayırlı olsun kardeşlerim keşke HDP ile birlikte beraber hareket eder Seniz sevinirdik yoksa bu kadar mücadeleye rağmen devlet hiç bir şey vermiyor sizede zirniğ verecek ileride gireceğiz. Ama hakpar xwudapar u sahtekar hepsi halkımın önüne çalım alanlardır....
29 Mayıs 2016 11:23