Tikrit’te 100’ü aşkın Kürt asker IŞİD kuşatmasında

Irak ordusu bir çok alanda Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çeteleri karşısında çatışmalardan çekilirken, Ninova bölgesini ele geçiren IŞİD bu Selahaddin bölgesinde ilerlerken Tikrit’te 100’ü aşkın Kürt askerin kuşatma altında kaldığı iddia edildi.

HEWLER - Selahaddin vilayetindeki Tikrit’te özel operasyonlar merkezinin IŞİD tarafından kuşatmaya alındığı bildirildi.  Merkezde bulunan Kürt askerlerden biri Rudaw’a yaptığı açıklamada, Irak Ulusal Muhafızlarına bağlı 100’ü aşkın Kürt askerin Tikrit operasyonlar merkezinde IŞİD tarafından kuşatıldığını ve çıkışların tutulduğunu söyledi.

Kürt asker, “IŞİD binanın boşaltılması için iki saat mühlet verdi” diyerek, tüm çıkış yollarının kapalı olduğunu bildirdi.

,,,
 // simko56
eğerki o yüz asker kürt askeri ise işid düşünsün.çünkü işidin en az 20 bin asker göndermesi lazım.çünkü kürd askeri canını kürdistan toprağına vakfetmiş ve korkusu yoktur. ayrıca allah haklılarla beraberdir.şeytanlar hedeflerine ulaşamaz....
11 Haziran 2014 Çarşamba 11:55
IRAK ORDUSUNUN KURD ASKERLERI
 // Ahmedya
Bu askerler pesmerge ordusuna bagli degil Irak ulusal ordusunda Kurd kontejanindan gorev yapan Kurdlerdir.
Belliki Maliki irak ordusundaki Kurd askerlerinide satip ihanet etmis.

Eger pesmerge birlikleri yetismesse kurtulmalari cok zor....
11 Haziran 2014 Çarşamba 11:54
axaxaxax
 // ax welat
Değerli yorumcumuz, tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla!...
11 Haziran 2014 Çarşamba 10:28