Suriye'de faaliyet gösteren Nusra Cephesi terör örgütü listesine eklendi

Bakanlar Kurulu, Suriye'de faaliyet gösteren Nusra Cephesi'ni terör listesine dahil etti.

ANKARA - Resmi Gazete'de bugün yer alan karara göre, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararları ile listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan mal varlığının dondurulması hakkındaki 30 Eylül 2013 tarihli Bakanlar Kurulu kararı masaya yatırıldı. 

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, "Maliye Bakanlığı'nın 16/5/2014 tarihli ve 6968 sayılı yazısı üzerine, 6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun'un 5'inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 21/5/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Karara göre, "El Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler" başlıklı bölümde yer alan "El Kaide ile Bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar" bölümünde değişiklik yapıldı.

Yapılan değişikliğe göre Suriye'de faaliyet gösteren Nusra Cephesi de eklendi. 

Bilmeden..
 // Rojava
Bilmeden yorum yapmayın. AKP'yi günahım kadar sevmem ama adamlar Suriye'de yalnızca ÖSO'ya yardım ulaştırıyorlar. Taburlarıda bizzat kendileri eğitiyor. İŞİD hem bizim hem AKP'nin düşmanı ÖSO ve Rojava Gerillalarının en büyük düşmanı ESAD'tan önce IŞID. Nusrayı akp hiçbir zaman desteklemedi. Devlet yalnızca ÖSO taburlarına lojistik destek sağlıyor....
03 Haziran 2014 Salı 22:51
sağ gösterip sol vurmak
 // memedd
bütün dünya bu ilkellere destek verdiğinizi biliyor.
el salla el salla
kol salla kol salla
sağ gösterip sol salla...!!...
03 Haziran 2014 Salı 19:23
dsd
 // scsd
yalan...
03 Haziran 2014 Salı 15:47