Silopi’de polis aracının geçisi sırasında patlama

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, polis servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada dört sivilin hayatını kaybettiği beşi polis 19 kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Sefa Petrol yanında bulunan Bilen Halı Saha yakınında polis servis aracı ile zırhlı aracın geçişi sırasında çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle çevrede bulunan birçok evin camları kırılırken, patlamanın olduğu yere çok sayıda ambulans sevk edildi. 

Patlama sırasında çoğunluğu çocuklardan oluşan çok sayıda sivilin yaralandığı belirtilirken, edinilen bilgilere göre, Ekrem Birlik, İsa Torlak ve ismi öğrenilemeyen 2 yurttaşın da bulunduğu 4 sivil yaşamını yitirdi. Aralarında hafif ve ağır olmak üzere 20’yi aşkın sivilin ise yaralandığı öğrenilirken, ağır yaralanan 4 kişinin Diyarbakır'a götürüldüğü belirtildi. 

Patlamada, yaralı olarak kurtulanlar Silopi Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, ailelerin hastane önündeki bekleyişi sürüyor. 

siviller
 // rosebud
savaşın da bir adabı, kuralı olduğunu tekrar tekrar dile getirip kendince meşru alanda kalmak isteyen bir örgüt nasıl olur da bu kadar kolay sivillerin ölmesi çok muhtemel eylemler yapabilir? yazık, günah......
31 Mayıs 2016 Salı 11:31