1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Sibel Çapraz'ın feryadını kimse duymuyor'
'Sibel Çapraz'ın feryadını kimse duymuyor'

'Sibel Çapraz'ın feryadını kimse duymuyor'

Karnı parçalandığı için bağırsakları dışarıda olan, sondayla yaşayan, tek kolunu kullanamayan ve kendi başına kişisel ihtiyaçlarını gideremeyen Sibel Çapraz, geçen Haziran ayında sevk edildiği İzmir R Tipi Cezaevi’nde tek başına tutuluyor.

A+A-

Yüksekova'da 2015 yılının Kasım ayında kobra tipi zırhlı araçtan açılan ateş sonucu yaralanan Hakkari İl Genel Meclisi Başkanvekili Sibel Çapraz tedavisi tamamlanmadan tutuklanmıştı. Önce Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne ardından da Menemen R Tipi Cezaevi'ne gönderilen Çapraz'a verilen doktor raporlarını görmezden gelen Adalet Bakanlığı'na bağlı Adli Tıp Kurumu Çapraz'ın sevk talebini 3 ay sonraya erteledi.

Konu hakkında konuşan Çapraz’ın ağabeyi gazeteci Necip Çapraz, “Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde özellikle fizik tedavi uygulanmasından sonra 10’dan fazla ameliyat geçirdiği kolunda ağrıların olduğunu belirtiyor. Geçen hafta içinde gittiği İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ndeki iki fizik tedavi doktorunun da bu aşamada fizik tedavi yapılmasının uygun olmadığı yönünde karar verdiğini belirtiyor. Bugüne kadar fizik tedavi için programlanan 30 seanstan 10 seansın uygulandığını artık kolunda ağrıların başladığını bu nedenle koluna yapılan ameliyatı riske etmek istemediğini söylüyor” dedi.

Ameliyatlı koluna kelepçe taktılar

Ağabey Çapraz, “Sibel doktorlarla görüşmesinde jandarmanın problem gösterdiğini, ameliyatlı koluna zorla kelepçe taktıklarını, bu nedenle dayanılmaz ağrılar çektiğini söylüyor. Sibel, Adalet Bakanlığı’na yeniden dilekçe ile başvurduğunu ayrıca durumuyla ilgili Türk Tabipler Birliği (TTB) ve HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’a mektup yazdı” dedi.

Ağabey Çapraz: Feryadımız duyulmuyor

Yaşananlara isyan eden ağabey Çapraz, şunları söyledi: “Ameliyatı yapan doktorların bilgisi dışında yapılan fizik tedavinin işe yaramadığını, yapılan emeğin heba edildiğini düşünüyoruz. Bu gidişle kardeşimin kolunun enfeksiyon kapmasından veya kolunun kesilmesinden korkuyoruz. Bunun vebali çoktur yapılan doğru değildir. Bunun doğru olmadığını İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesi’nden el cerrahi ve fizik tedavi uzmanı da söylüyor. Adalet Bakanlığı’nın bu vurdumduymazlığını anlamıyoruz. Sibel’in çığlığı, ailesinin feryadı duyulmuyor.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.