Serêkaniyê katliamına sert tepki

Avrupa’daki Kürt örgütleri, IŞİD çetelerinin bugün Rojava Serêkaniyê’de gerçekleştirdikleri katliamı sert bir dille kınayarak “Kürt halkı Rojava devrimini savunmaya devam ederek bir avuç kendilerini pazarlayan sahtekarlara boyun eğmeyecektir” dedi.

Almanya Kürt Dernekleri Federasyonu (Yek-Kom), Kürdistan İslami Toplumu Federasyonu (FCİK), Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) ve Ezidi Dernekleri Federasyonu (FKE) yayınladıkları ortak bir açıklama ile IŞİD çetelerinin Rojava Serêkaniyê’de gerçekleştirdikleri katliamı sert bir dille kınadı.
Açıklamada şunlar belirtildi:

“Türk devleti ve bazı yerel güçlerinin beslemesi olan IŞİD çetelerinin Rojava devrimini boğmak için halkımıza karşı işlediği suçlardan birisi bugün Serêkaniye’nin Tileliye, Temade, Ovencake köy ve mezralarını basıp onlarca masum Kürdü katletmiştir. Kadın-çocuk-genç-yaşlı demeden herkesi kurşuna dizmiştir.

Bu alçakça katliamı gerçekleştiren insanlık düşmanı IŞİD çeteleri ile onlara arka çıkan, destek veren güçleri nefretle kınıyoruz.

Şu çok iyi bilinsin ki Kürt halkı, Kürt gençleri ve kadınları devrimi savunmaya devem ederek bir avuç kendilerini pazarlayan sahtekarlara boyun eğmeyeceklerdir.

‘Rojava devrimi Kürdistan devrimidir’ şiarıyla Avrupa'da yaşayan, Müslüman, Ezidi, Alevi, tüm halkımızı bu vahşi katliama sessiz kalmamaya demokratik eylemlerle vahşeti protesto etmeye çağırıyoruz.”

İSLAMİYETİN SEYTANLARI
 // AYETULLAH
İSLAMIN ŞEYTANLARI OLAN EL KAİDE VE DİĞER İSLAM ŞEYTAN ÖRGÜTLERİ HİÇ BİR ZAMAN MUAVVAVAKAT OLAMAYACAKLARDIR.ALLAHIN İZNİYLE BU İSLAM ŞEYTAN TERORİSTLERİ ABD NİN VE İSRAİLİN EVLATLARI OLDUKÇA MUVAFAKAT OLAMAYACAKLARDIR...
30 Mayıs 2014 Cuma 08:34