Serêkaniyê batısında çatışmalar sürüyor

Rojava’nın Serêkaniyê kenti çevresinde YPG güçleri ile IŞİD çeteleri arasında çatışmalar devam ederken, Nugra köyüne saldıran çeteler 2 kişiyi katletti.

ANF'DE yer alan habere göre YPG kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Serêkaniyê’nin Tilêleye köyünde katliam yapan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çetelerine yönelik YPG’nin başlattığı operasyon kapsamında Rawia ve Mebrûka köyleri ile çevresinde yaşanan çatışmalar devam ediyor.

YPG kaynakları, başlatılan operasyonun bölge IŞİD çetelerinden özgürleştirilene kadar devam edeceğini söyledi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre ise Tilêleye köyünde katliam yapan İŞID çeteleri, aynı bölgede bulunan Nugra köyüne saldırı düzenledi. Saldırıda Halin Henem ve Cesem Elbirho aldı köylülerin öldürüldükleri öğrenildi.

Bilgi üzerine YPG savaşçılarının bölgedeki hareketliliğinin arttığı, YPG ve IŞİD çeteleri arasında yer yer çatışmalar olduğu bildirildi.  

IŞİD çeteleri 28 Mayıs günü Serêkaniyê’de kapsamlı bir saldırı başlatarak, Ezidi köyü Tileliye ve El Qoncaq köyünde katliam yapmıştı. Katliamda 7’si çocuk 15 sivil kurşuna dizilmişti.

Saldırılar üzerine bölgede operasyon başlatan YPG güçleri ile IŞİD çeteleri arasında yaşanan çatışmalarda dün itibariyle 84 IŞİD çetesi öldürülürken, 16 YPG savaşçısı hayatını kaybetmişti.

YPG konuyla ilgili dün yaptığı açıklamada, “IŞİD’in ölüleri arasında birçok emir ve Türkiye ile diğer devletlerin vatandaşları olan kişiler var” bilgisini vermişti.

adar
 // hakkarili
derillerini yüzün bu şeytan piçlerinin ALLAH sizin yar ve yardımcınız olsun kahramanlarım yazın bir destan yazında içimiz rahatlasın ve o gebertiklerinizi kayıt edin bizde görelim hem sevinelim hemde yandaşlarına korku olsun hadi kurban ollduğum göreyim sizi...
31 Mayıs 2014 Cumartesi 23:06
yobazlar için yaşasın cehennem
 // ayhan
ypg bıran önce bu yobazları kan gölünde boğmalıdır acımak af etmek artık bu yobazlara öduldur ypgye sonsuz guvenıyum guzel haberler beklıyum enaz 150 200 yobazı kessınkı içimiz rahatlasın...
31 Mayıs 2014 Cumartesi 21:02