Rusya’dan kara kutu açıklaması

Rusya, Türkiye’nin düşürdüğü savaş uçağının karakutusundan bilgi alamadı. Savunma Bakanlığı karakutunun deşifre edilmesinin zaman alacağını açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı incelemeye Britanya, Çin ve ABD’den uzmanların katıldığını belirterek karakutunun içindeki 16 mikroçipten 13’ünün tamamen yok olduğunu, 3’ünün ise hasar aldığını söyledi. Sadece bir mikroçipin veri sağlayabilecek durumda olduğu belirtildi.

Yetkililer, “Karakutunun deşifre edilmesi uzun zaman alacak ve bunun yapılabilmesi bu alanda uzmanlaşmış için bilimsel kuruluşların yardımına ihtiyacımız var” dedi.

Rusya savunma bakanı deşifre için bilimsel kuruluşlarından yardım alacaklarını ve 2 Aralık’ta ilk sonuçların açıklanmasının beklendiğini söyledi.

Türkiye 24 Kasım’da Suriye sınırında uçan Su24 tipi uçağı hava sınırını ihlal ettiği gerekçesiyle vurmuş, olayda bir Rusya pilotu ölmüştü.

GÜNEŞİ BALÇIKLA SIVAYAMADILAR..
 // yurtsever yurttaş
DANSÖZ GİBİ KIVIRACAKLARI BELLİ İDİ..NE YANİ ORADA ÇİN ABD İNGİLİZİN HUZURUNDA BİZİM PİLOTUN UYARILARILARINI MI DİNLETECEKLERDİ.HAKKIN YOLU BİRDİR BUNU İNKAR EDEN KAFİRDİR...
22 Aralık 2015 Salı 02:38