Rojava Katliamlarına Tepki

BDP, Rojava'da IŞİD militanlarınca gerçekleştirilen Kürt katliamlarına tepki gösterdi.

URFA - Viranşehir ilçesinde BDP ilçe örgütünün organizesiyle parti binasında toplanan yüzlerce kişi, Ceylanpınar ilçesine sınır olan ve Rasulayn’a bağlı Tileliye, Temade, Ovencake köy ve mezralarına saldırarak katliam yapan IŞİD militanlarına tepki gösterdi.

7’si çocuk, 15 kişi için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulurken, saygı duruşunun ardından bir konuşma yapan BDP Viranşehir İlçe Başkanı Halis Aktaş, Viranşehir’deki bazı sivil toplum örgütlerine tepki gösterdi.

Aktaş, “Bazı sözde sivil toplum örgütleri, Mısır’daki idam kararları için, her gün sokaklara dökülüyorlar. Fakat söz konusu Kürtler olunca sesleri çıkmıyor. İran’da alınan kararları ruhları bile duymuyor. Rojava’da katledilen kadın ve çocuklara gözlerini kapatıyorlar. Herkes şunu bilsin ki, Rojava halkı asla yalnız değildir. Sözde İslam adına katliamlar yapan bu çetelere destek verilmekten vazgeçilsin. Satılık çeteler akıttıkları kanda boğulacaklar. Bu katliamda yaşamlarını yitirenleri saygı ile anıyoruz” dedi.

Geniş güvenlik tedbirlerinin alındığı eylem, olaysız sona erdi.

cudi
 // aras
akp de kürt sorunu cözecek ne istek var nede bir pirogram kürtleri oyalayarak yerel secimler gecti baskanlik yani tam sivil diktadör olacak tayyip bey genel secim bir daha iktidar kürtleri oyala hatta onlaradan oylari kap sonuc elde var koca bir sifir akp saltanati surup gitsin kürt sorununu cözemeyen cömezler bu saatten sonra ikditarda kalamaz mhp bile akp de ileride otonom yok avrupadaki özerklik buna bile cesareti vede istegi yok...
01 Haziran 2014 Pazar 18:18