Polisin kullandığı plastik mermiler öğrencilerin oyuncağı oldu

Hakkari'nin Yüksekova İlçesindeki toplumsal eylemlerde polisin kullandığı plastik mermiler okullarda öğrencilerin oyuncağı haline geldi.

YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA – Yüksekova’da son zamanlarda yaşanan toplumsal olaylarda polisin eylemcilere karşı sıklıkla kullandığı plastik mermiler okullarda sorun olmaya başladı.

Sokakta patlamamış halde bulunan plastik mermiler, öğrenciler tarafından sınıflara götürülerek oyuncak haline getiriliyor.

Çoğu zaman sınıfta patlatılan plastik mermilerin yaydığı koku nedeniyle öğrenci ve öğretmenler zor durumda kalıyor.

Sınıflarda yaydığı gaz kokusu nedeniyle zaman zaman derslerin iptal olmasına neden olan plastik mermiler için öğretmenler tepkili.

Öğretmenler ve öğrenci velileri sorunun çözümü için yetkililere çağrı yaptı.

c1-006.jpg

gewer
 // kendal aras
bu olayın sık sık yüksekova lisesinde yaşanmakta sınıf içinde patlatın plastik mermiler yüzünden ders işlenemez hale geliyor coğu zaman arkadaşlarımız baygınlık geciriyor bu yüzden de coğu zaman disiplin cezası aldık başkalarının yaptığı soçlamayı idare bizim üstümüze alarak uzaklaştırma cezası alıyoruz tek çare emniyet bilmeli ki bu plastik mermiler yüzünden çok sorluk yaşadık plastik mermilerin yasaklanmasını talep ediyoruz gerçek mermi bile sıksanız gever gençliğini inçitmez burası gever artık anlayın faydası yok kimseye tek talep plastik mermiler yasaklansın....
21 Mayıs 2014 Çarşamba 21:45