PETKİM eski Genel Müdürü tutuklandı

Darbe girişiminin ardından, İzmir'de başlatılan "FETÖ/PDY" soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan ve aralarında PETKİM eski Genel Müdürü Sadettin Korkut ile üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 25 kişiden 13'ü tutuklandı.

Darbe girişiminin ardından, İzmir'de başlatılan "FETÖ/PDY" soruşturmaları kapsamında, PETKİM çalışanlarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 25 kişi emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen ve aralarında PETKİM eski Genel Müdürü Sadettin Korkut ve üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 25 kişiden 13'ü "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklanırken, 12'si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Tutuklananlar arasında SOCAR Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Azerbaycan uyruklu İlgaz Mehmetoğlu, Kurumsal İletişim Müdürü Memduh Taşlıcalı, İnsan Kaynakları Müdürü Azerbaycan uyruklu Rakif Farajov, Satın Alma Yöneticisi Selim Bal, Satış Yöneticisi İbrahim Aydın, himmetleri topladığı öne sürülen "PETKİM'in imamı" Yasin Atak, ES İnşaat ortağı Şenol Demirbaş da yer alıyor.