Oturma eylemine ara

Diyarbakır’da çocuklarının dağa götürüldüğünü söyleyen aileler, gelişmeleri değerlendirmek için 12 gündür sürdürdükleri oturma eylemine ara verdiklerini açıkladı.

DİYARBAKIR - PKK'nin çocuklarını zorla dağa götürdüğü iddiasıyla 19 Mayıs gününden itibaren oturma eylemi yapan aileler, eylemlerine bugün ara verdiklerini açıkladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemini sürdüren ve son katılımlarla sayısı 72 aileye ulaşan aileler dün aldıkları kararla eylemlerini 1 Haziran Dünya Çocuk Günü'ne kadar sürdüreceklerini açıklamıştı.

Bugün aralarında toplantı yapan aileler eyleme bir günlük ara verme kararı aldı. Aileler adına açıklamayı yapan, belediye önündeki ilk oturma eylemini başlatan Selami Eren, 1 Haziran'a kadar sürdürmeyi planladıkları eyleme, 'taraflara rollerini oynamaları için fırsat vermek amacıyla' ara verdiklerini söyledi.

Eren, önümüzdeki günlerde olumlu bir gelişme olmaması durumunda eylemlerini sürdürme konusunda yeniden bir karar alacaklarını belirtti.

 

şş
 // hakkarili
botan efendi ailenden kaç kişi içinde...
30 Mayıs 2014 Cuma 17:17
akpnin tuzaklarına dikkat
 // tc oyun çok kürtleri kandımaya devam
akp son kozlarını oynuyor geçmişte olduğu gibi yine kürtleri kulanıyor....
30 Mayıs 2014 Cuma 16:24
sunlara bakin
 // botan
bunlarin hepsi akp nin oyunlari..bunlar akp nin makarnacilari..gerilla hic kimseyi zorla cikartmiyor..zorla guzellik mi olur?zorla goturulen kisi,ilk firsat ta ajan olur..pkk nin bundan ne fayda gorecek...?yillardir gencler daga cikiyor,hiuc kimse sesini cikarmadi,,,neden simdi?osmanli oyunlari iste...
30 Mayıs 2014 Cuma 14:22