Lice'de protestolar büyüyor!

Lice'de beş gündür bölgedeki operasyonlar başta olmak üzere yapılmak istenen karakol ve kalekollara karşı başlatılan eylemler devam ediyor.

ANF'nin haberine göre Lice'deki nöbet eylemine destek olmak amacıyla Hani-Diyarbakır karayolunu trafiğe kapatan ve kimlik kontrolü yapan gençler, Merzifon nüfusuna kayıtlı İlhan Çalışkan adlı uzman çavuşu dün alıkoymuştu.

Uzman çavuşun kimlik bilgilerini kamuoyuyla paylaşan gençler, daha önce Lice'de karakol inşaatını protestosunda iki uzman çavuşu alıkoyduklarını, fakat hükümetin bu tür girişimlere son vereceği yönünde açıklama yapmasına rağmen konuyla ilgili hiçbir girişiminin olmadığına dikkat çekti. 

Hani- Diyarbakır karayolunda dün akşam yaşanan gerginliğin ardından bölgeye askeri araçlar sevk edilirken, çok sayıda askeri araç gençlerin attıkları molotof ve havai fişeklerle tahrip oldu.

ANF haberinde askerlerin gerçek mermi kullanıldığını belirtirken, Cellik bölgesinde halkın, gençlere destek vermek amacıyla Duru Jandarma Karakolu'na yürüyüş gerçekleştirdi aktarıldı. 

Dört gündür aralıksız olarak Lice kırsalında keşif uçuşları yapan heronlar da, bölge üzerinde uçuşunu sürdürüyor. Tamamen askerler tarafından kuşatılan Lice'de, F 16 tipi savaş uçakları ise, gün içinde alçak uçuş yapıyor.

Lice-Diyarbakır ve Hani-Lice, Bingöl-Lice karayollarında birçok noktada askerler tarafından kurulan arama noktalarında araçların geçişlerine izin verilmiyor. 

ANF'nin haberinde Hani'de asker-polisin gerçek mermi kullandığının duyulmasının ardından Lice ilçe merkezinde de gerginlik yaşandığı ve Lice-Kulp karayolunun trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Daha...
 // Cemal
Beş gündür asker orada,heronlar tepelerinde,F.16'lar alçaktan uçuyorlar,her taraf tutulmuş !!!!!!,askeri araçlar zarar görmüş ama bir tek vatandaşın canına bişey olmamış.Bir düşünün bakalım sizce provakasyonu devlet mi yoksa başkalarımı yapıyor....
28 Mayıs 2014 Çarşamba 23:32