Lice'de kepenkler açılması, yurttaşlar operasyon bölgesine gidiyor

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde karakol inşaatlarını protesto eden gençlere yönelik sabah saatlerinde başlatılan operasyon nedeniyle ilçede kepenkler açılmadı.

DİYARBAKIR Diyarbakır'ın Lice ilçesinde karakol ve kalekol inşaatlarınI protesto eden gençlere sabah saatlerinde getirilen özel birlikler müdahale etti.

Müdahalenin ardından şiddetli çatışmalar başlarken. BDP ve HDP heyeti ile yüzlerce yurttaşın bölgedeye hareket ettiği öğrenildi.

Öte yandan Lice'de esnaf, kepenk açmadı.

cıwanen amede
 // aMeD GeNçliK
bu halkın bütün yükünü bir tek amed botan ve colemerg sahası çekmemeli tüm kurdistan ve türkiye metoropollerindeki demokratik devrimci halkı ve gençliği lice direnişini sahiplenmeli rojavadaki katliamı lanetlemeli ve akp hükümetinin psikoljik savaş yöntemlerini boşa çıkarmalı yeter artık bu böyle devam etmez lice yaklaşık on gündür ayakta direniyor silvan hazro hani kocakoy halkıda liceye destek amaçlı direnişte ve sunuda herkes bilsinki amed merkez halkı bu duruma karşılık sabırla bekliyor ama eğer amed halkıda serhıldana kalktımı bu kez gercektende her taraf yanar onun için hükümetin akpnin bu duruma son vermesini kalekol ve karakol yapımlarını durdurmaya ve askerini ve polisini liceden cekmeye cağırıyoruz...
30 Mayıs 2014 Cuma 13:00