Lice'de halka saldırıda ölenler var

Lice’de kalekol, karakol ve baraj inşaatına karşı 15 gündür eylemde olan halka asker, polis, TOMA ve gaz bombaları ile saldırdı. Saldırı sonucunda 1'i kadın, en az 2 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Askerlerin saldırısı sonucunda yaşamını yitirenlerden birisinin isminin Ramazan Baran olduğu öğrenildi. 24 yaşındaki Baran'ın yaralı olarak getirildiği Dicle Üniversitesi'nde yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

Amed Milletvekili Nursel Aydoğan, yaşanan saldırıda biri kadın 2 kişinin öldüğünü açıkladı. 

Yaşanan saldırıda öldürülen bir kişinin halen bölgede bulunduğunu kaydeden Aydoğan, "Sivil halkın barış konusundaki ısrarını ortaya koyan bir eylem. Şimdi bu barış için, çözüm için yapılan bu eyleme tahammül gösterilmiyor, bu kadar tahammül gösterilmeyen bir durumda valiyi arayıp, bu konu ile ilgili bakanlıkları aramamıza gerek yok. Her şey açık, ortada. Çünkü yaşanan şahadetler her şeyin özeti" şeklinde konuştu. 

Saldırının yapıldığı Abalı bölgesinden haber alınamazken, çok sayıda yaralının bulunduğu ve ölü sayısının ise 3 olduğu iddia ediliyor.

Kaynak:
LİCE
 // seyyit
DEVLET LİCE DE HALKI TARADI, ÇADIR NÖBETİNDEKİ HALKI YAYILIM ATEŞİNE ALDI....
08 Haziran 2014 Pazar 08:51
Barış
 // realist
Barış safsatasıyla bu hareketin ellini kolunu bağlayanlar utansın...Turk devleti Barışla güzelıkle hiç bir zaman Kürdonun hakkını vermedi ve vermeyecek halen bu gerçeği anlamayan Kürdler utansın.Devletın en buyuk Barış nimeti;gelın evizinde usulca oturun.....
07 Haziran 2014 Cumartesi 22:26
faşit
 // rızgar gewr
hiç kımse şu saatten sonra faşist turkıyede barıs kardeslık ve demokrası den bahsetmesın yeter artk daha kaç tane kurt gencı özgürlugu için dili için canını verecek...
07 Haziran 2014 Cumartesi 21:40