Lice olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Lice İlçesi'nde Ramazan Baran ile Baki Akdemir'in hayatını kaybettiği olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

DİYARBAKIR - Görevlendirilen 2 savcı dün gece hayatını kaybeden Ramazan Baran ve Baki Akdemir'in otopsilerine katıldı.

Baki Akdemir'in otopsisinin yapılması için Diyarbakır'dan görevlendirilen savcı ve teknik ekibin helikopterle Lice'ye gittiği belirtildi. Diyarbakır'da otopsisi yapılan Ramazan Baran'ın vücudunda iki mermi giriş ve çıkışı olduğu öğrenildi. Hayatını kaybeden iki kişinin de vücutlarında mermi çekirdeği bulunmadığının da otopsi de tespit edildiği ifade edildi.

Soruşturmada görevlendirilen savcılar olayın meydana geldiği bölgede konuşlanan askerlerin silahlarını da incelemeye aldı. Soruşturmayı yapan savcıların olay yerine giderek delil taraması yapacağı ve olay yeri inceleme çalışmasına bizzat katılacağı da kaydedildi. Savcıların elde edilen boş kovanlar ve silahların kriminal karşılaştırmalarını yaptırarak, ölüm olayına neden olan silahı tespit etmeye çalıştığı belirtildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, olayın ardından adli soruşturma başlatıldığı ve otopsi işlemleri için savcıların görevlendirildiğini söyledi. Solmaz, ölüme neden olan silahların nereden, ne şekilde ateşlendiğinin tespiti için titiz bir inceleme yaptıklarını ve bu noktada her ihtimali değerlendirdiklerini de ifade etti.

adaletsiz bir ülkede yaşamın bedeleri çok ağırdır
 // gönül
sanki türkiyede adaletmi varki birde bir savcıyı görevlendirmişler adım gibi eminim bu olayı nasılda örtbas edecekleri için bu olayı araştırıyorlar sanki adil bir ülkemi katileri çıkarıp yargılasınlar adaleti nasıl işlerine geliyorsa ellerinden oyunçak yapıyorlar olayı nasıl acaba ört bas edebiliriz düşüncesi var onlarda ve yapacaklarda türkiyede zere kadar hiç bir adaletin belirtileri yok artık bu adaletsizliklere dur demek lazım yeter artık bu kadar masum insanları öldürdünüz bu öldürdüğünüz iki fidan gibi gençlerin suçları ne tek şuçları adaletsizliklere dur demekti bre gafiler nasılda kıydını bu canlara adaletin olmadığı bir ülkede adalet aramak ve adaletsizliklerin karşısında durmak çok canları almaya malı oluyor...
09 Haziran 2014 Pazartesi 08:23
t.c.oyun çok artık bize yuturamazlar geçti o günler
 // baran
savcımı peh peh savcılar kim tayipin adamı hadi ordan.tayip pkk ve öcalana üstünlük kuramadığı ağrı seçmleri kaybeti için ve amede sözde çocukları dağa kaçırdığı için öfkeli....
08 Haziran 2014 Pazar 19:16