Kırklareli Üniversitesi’nde Kürt öğrencilere saldırı: 2 Yaralı

Kırklareli Üniversitesi’nin Kavaklı Yerleşkesi’nde Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle eylem yapan bir grup öğrenciye, başka bir grup saldırdı.

KIRKLARELİ Üniversitesi’nin Kavaklı Yerleşkesi’nde Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle eylem yapan bir grup öğrenciye, PKK Lideri Abdullah Öcalan lehine Kürtçe slogan atmaları nedeniyle başka bir grup bıçak ve zincirler saldırdı. Kavga jandarma müdahalesi ile sonlandırıldı. Olayda bıçakla yaralanan iki öğrenci hastanede tedaviye alındı.

Yerleşke bahçesinde yaşanan saldırıda bıçakla yaralanan iki erkek öğrenci Kırklareli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarmanın üniversite bahçesinde güvenlik amaçlı bekleyişi sürüyor.

ARBELERDE 4 KİŞİ DAHA YARALANDI

Kırklareli Üniversitesi’nin Kavaklı Yerleşkesi’nde iki grup arasında çıkan kavgada 21 yaşındaki Tugay T. ile 23 yaşındaki Mesut A.’nın yanı sıra 23 yaşındaki Şemdin Ş., Şirin G., jandarma eri A.K. ve jandarma uzman çavuş B.Ö.T. yaralandı.

Yaralılar çağrılan ambulanslarla Kırklareli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kırklareli Devlet Hastanesi’nde tedavi altında olan öğrencilerden Şemdin Ş.’nin boynuna aldığı ağır darbe sonucu durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Kavganın ardından jandarma, yerleşke bahçesi ve girişinde güvenlik önlemi alarak öğrencileri uzaklaştırdı. Öğrencilerden Çiğdem Yağcı sadece eylem yaptıkları için kendilerine saldırıldığını belirterek, özel güvenlik görevlilerini saldırganlara engel olmamakla suçladı.

Kırklareli Üniversitesi’nde Kürt öğrencilere saldırı: 2 Yaralı

Kırklareli Üniversitesi’nde Kürt öğrencilere saldırı: 2 Yaralı

Kırklareli Üniversitesi’nde Kürt öğrencilere saldırı: 2 Yaralı

büyüyen olaylar
 // zeynep
arkadaslar bn kırklarelinde okuyorum . ülkücüler ve kırklareli vatandaşı burdaki bütün kürt öğrencilere karşı planlar yapıyorlar......
22 Mayıs 2014 Perşembe 12:55
ihaneti bırakın
 // ahmet tepe
içimizdeki dönek cıkarcı kürtler oldukca biz bu halde yasamaya devame decez en iyisi önce onalrı tasfiye etmek.....
22 Mayıs 2014 Perşembe 01:43
cemal a cvb
 // etem
cemal her kimsen ve de senin düşüncen neyse bilmiyorum .. ama çok saçma bi yorum yapmışsın. görende sanki olayın bi kürt propakandası sanır... adamlar soma daki olayı protesto etmek için bi eylem şeklini gerçekleştirmiler.. sence bu insani bi durum değil mi.... her insanın kendileri gibi tepki verme hakkına sahip değiller mi... orda sadece bi faşizm saldırısı düzenlenmişşş.. bunu da sadece doğudaki insanımız üzerinde yapılıyor. sence her yer aynı şekli saldılarılar gerçekleştirse daha da kötüye gitmezmi. senin yorumunun ne alama geldiğini çözemedim. orda protestoyu kendilerine insanlık görevi ve de insan oldukklarını başkalarından farklı olduklarını kanıtlamak için yapmıştır.. bizim burda yapacağımız tek şey faşizm i kınamaktır....
22 Mayıs 2014 Perşembe 00:41