1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kılıçdaroğlu muhtarlarla biraraya geldi
Kılıçdaroğlu muhtarlarla biraraya geldi

Kılıçdaroğlu muhtarlarla biraraya geldi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde de muhtarlarla bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi. Kılıçdaroğlu, "Birileri muhtarı ayağına çağırır ve onlara hedef dikte ettirir. Biz öyle yapmıyoruz. biz muhtarların ayağına gi

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhtarlara en çok giden ve sorunları dinleyenin genel başkan olduğunu ifade ederek, “Bizim dışımızda muhtarlarla ilgili derli toplu araştırma yapan, sorunları saptayan bunları gündeme getiren emin olun ikinci bir parti yok. Bir arkadaşımız söyle, ‘biz bunları söylüyoruz ama CHP muhalefette. Acaba ne kadarı gerçekleşecek’. Bu sorunların çözüm yeri parlamentodur. Parlamentoda, eğer varsa bir sorun, muhtarın, manavın sorunuysa, sanayicinin sorunuysa oturup çözülmek zorundadır. Sorunları ya biz taşırız veya bir başkası taşır veya iktidar partisi taşır. Ama sorunların bir şekliyle parlamentoya gelmesi lazım. Asgari ücreti biz taşıdık, taşeron işçiyi biz taşıdık, esnafın aylığından kesilen destek primini biz taşıdık. Bir kısmı çözüldü, bir kısmı mutlaka çözülecek, çözülmek zorundadır. Muhtarların sorunları var, mutlaka çözülmesi lazım” diye konuştu.

“EN TEMİZ, EN DÜRÜST SEÇİMLER MUHTAR SEÇİMLERİDİR”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Demokrasinin en net, en pürüzsüz tecelli ettiği seçim muhtar seçimleridir. Sizin isimlerinizi bir genel başkan yazmaz, vatandaşın önüne koymaz. Siz kendiniz çıkarsınız, ‘ben muhtar adayıyım’ dersiniz. Vatandaş gelir size oyunu verir. Bildiğimiz en temiz, dürüst seçimler muhtar seçimleridir. Kimse bu konuda en ufak bir endişeye sahip değil. Milletin vekilini millet seçmiyor. Biz listeyi hazırlıyoruz, milletin önüne koyuyoruz, gel bunlara oy ver diyoruz, ‘vermezsen ceza yazar’ diyor. Sizin seçimleriniz gibi milletvekili seçimlerini de inşallah hayata geçireceğiz. Asıl demokrasi o zaman olacak. Şimdi biz biraz demokrasicilik oynuyoruz” şeklinde konuştu.

“BİRİLERİ MUHTARI AYAĞINA ÇAĞIRIR”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Yeri gelince şikayet ediyoruz, edin. Sorunlarınız çözüldü mü? 14 yıldır çözüldü mü? Birileri muhtarı ayağına çağırır ve onlara hedef dikte ettirir. Biz öyle yapmıyoruz. Ben muhtarların ayağına gidiyorum, ben muhtarlarla konuşuyorum, dinliyorum. Devlet nasıl yönetilir biliriz. Liyakat esası var devleti yönetmede yani işi ehline teslim edeceksin. İşi ehline teslim ettiğin zaman sorunlar kendiliğinden çözülür. İşin kuralı budur” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.