Kılıçdaroğlu: HDP'lilerin oyuna talibiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, miting için gittiği Almanya'da cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde HDP'lilere çağrıda bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin HDP ve BDP’ye çağrı yaparak, ''Çözüm sürecinin inşaası karşılıklı güvene dayanmalı. Ancak ortada iki tarafın birbirine güvenmediği bir tablo var. Karşılıklı güveni tazeleyecek, sorunu kararlılıkla çözecek tek parti ise CHP. Bu nedenle onların da oyuna talibiz” dedi.

"HDP tabanından destek bekliyorum" diyen CHP Lideri, "Çözüm süreci ve demokrasi için sosyal demokrat bir partinin sesine kulak verin'' ifadesini kullandı.

Almanya'da Hürriyet gazetesinin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, ''Adayımız gerçekten de demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, özgürlüğü, örgütlü toplumu savunan biri olacak. Farklılıkları zenginleşme gören biri olmalıdır. O çerçevede HDP'nin tabanını oluşturan Kürt vatandaşlarımızın, diğer tüm vatandaşlarımızın CHP'nin göstereceği ya da destekleyeceği adaya destek olmalarını bekleriz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, çözüm sürecinin temel unsurunun "karşılıklı güven" olduğuna da şu sözlerle vurgu yaptı: "Çözüm sürecinin inşaası karşılıklı güvene dayanmalı. Ancak ortada iki tarafın birbirine güvenmediği bir tablo var. Sorunu kararlılıkla çözecek tek parti CHP. Bu nedenle onların da oyuna talibiz. BDP-HDP tabanı sosyal demokrat bir partinin sesine kulak vermeli."

TÜBİTAK'IN SES KAYDI RAPORU

CHP Lideri'nin gündeminde, Başbakan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlatlarına montaj diyen TÜBİTAK raporu da vardı.

Kılıçdaroğlu, ''Hiçbir inandırılıcığı yok o raporun. Uluslararası saygın bir kuruma göndersinler" dedi.

de here wirda
 // ....
Hevalê amed bas anî ziman " de here wirda" tu nikarî ji gellê kurd dengan bigirî !...
11 Haziran 2014 Çarşamba 22:58
serxwebun
 // amed
de here wirda...
09 Haziran 2014 Pazartesi 09:02
Oy
 // Kerem Oremari
CHP ye oy vereceğime gidip intahar ederim daha iyi. BDP yada HDP böyle bir koalisyon yada çatı adayı birleşmesi altına girerse kendini bitirir. Yıllardır beceremediklerini şimdi yapıyorlar böyle bir düşünce olamaz kabul edilemez. Kürt olan kesinlikle CHP nin ve yandaşı MHP nin çatı adayına oy vermemesi gerekir. Kürtler için en olumlusu kendi hür iradesi ile kullanacağı oy dur......
08 Haziran 2014 Pazar 18:06