Kevibeden ailesinin mutlu günü

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Esendere beldesinde yaşayan Kamber Kevibeden ve Eylem Işık, 2 gün 2 gece süren renkli bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdi.

ÖMER OĞUZ
YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA - Esendere Beldesi’nde yapılan düğüne Hakkari Merkez ve ilçelerinden gelen misafirler başta olmak üzere İran ve çevre illerden de çok sayıda davetli katıldı. Elif Biyani, Azad ve İran'dan gelen Kürt sanatçı Jader’in sahne aldığı düğüne katılan davetliler birbirinden güzel Kürtçe şarkılar eşliğinde uzun halaylar oluşturdu.

haberingoruntuleri.gifhaberinfotograflari.gif

Oldukça renkli geçen düğünün sağdıçlığını Servet Kevibeden yaptı. Düğüne katılan davetlilere 2 gün boyunca yemek ikram edildi. Özellikle kadınların yerel kıyafetleri ile katıldığı düğünün sonunda bir konuşma yapan sağdıç Servet Kevibeden düğüne teşrif eden tüm davetlilere teşekkür ederek gelin ve dama mutluluklar diledi.

 

mutluluklar
 // gever
sevgili arkadaşım kambere mutluluklar dilerim.geverli olarak orda bulundum çok güzel ve eğlenceliydi.orda bulunan insanlar herkesin sevinçleri eğlenceli halleri yüzlerinden okunuyodu.mutluluklar...
28 Mayıs 2014 Çarşamba 13:26
mutlu oldum
 // umut
yorumlari neden yayinlamiyorsun yuksekova haber hani haberciliğiniz tarafsizdi...
28 Mayıs 2014 Çarşamba 12:34