KDP’nin Maxmur ambargosu devam ediyor

KDP’nin Maxmur ambargosu bugün de devam etti. Kamptan Hewler’e gitmek isteyenlerin geçişine yine izin verilmedi.

KDP asayiş güçlerinin Dihok, Zaxo ve Hewler kentlerinde önceki gün KNK, PÇDK, DİHA, RJAK, Rojî Welat, Yurtsever Gençlik Derneği’ne yaptığı baskın ve gözaltılar ve ardından dün Maxmur Şehit Rüstem Cudi Kampı’na yönelik olarak uygulamaya başladığı ambargo devam ediyor.

Maxmur Şehît Rustem Cudî kampından Hewler’e çalışmaya giden yüzlerce kamp sakini asayiş güçleri tarafından engellendi.

Önceki gün aypılan baskınlarda KDP, başta KNK, DİHA, RJAK, Rojî Welat, Yurtsever Gençlik Derneği’ne Türk özel savaş güçlerini aratmayan şekilde baskın düzenledi. Söz konusu kurumların çalışanlarını ve misafirlerini yaka paça gözaltına alan KDP güçleri, ayrıca çok sayıda malzemeye de el koydu. Baskınlarda gözaltına alınan Yekîtiya Star üyesi Nujin Yusuf sınır dışı edilerek Rojava’ya gönderildi.

KURUMLAR HALA KAPALI

Basılan kurumların kapılarını da kilit ve zincirlerle kapattı. Kurumların bulunduğu sokağa da nöbetçi bırakarak, giriş çıkışları yasakladı.

KDP’nin saldırısı, Hewler Katliamı’nın 17’inci yıl dönümü anması sonrasında denk geldi. Anma PÇDK ve diğer kurumlar tarafından gerçekleştirilmişti. Anmada katliamın sorumlularının yargılanması ve kayıp olan insanların akıbetlerinin açıklanması talep edildiği basın açıklaması ardından KDP’nin baskınları başladı.

Kaynak:
SAĞ DOYU
 // CELİLO
SON GÜNLERDE KÜRTLER ADETA 90 LI YILLARIN AŞAMASINA YİNE GELMEK ÜZERE KÜRTLER İÇERSİNDE YENİDEN BİR ÇATIŞMAYI İSTEYEN KİM OLURSA OLSUN BU HALKIN DÜŞMANIDIR VE BU HALK SEPEP OLANI AF ETMEYECEK BİR ORMANDA TÜM AĞAÇLAR ÇAM OLAMAZ KÜRTLERİNDE HEPSİ DÜNYA GÖRÜŞÜ AYNI OLAMAZ FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR .....
21 Mayıs 2014 Çarşamba 12:31