KDP Maxmur Kampı’na ambargo uygulamaya başladı

KDP, Maxmur Kampı’ndan Hewler’e gidişleri engelliyor.

ANF'de yer alan habere göre dün Dihok, Zaxo ve Hewler’de KNK, PÇDK, DİHA, RJAK, Yurtsever Gençlik ve Rojî Welat bürolarına baskın düzenleyerek, çalışan ve misafirleri gözaltına aldı. Bugün de Maxmur Kampı’ndan Hewler’e gidişleri engelliyor.

KDP’nin dün Güney Kürdistan’da başlattığı operasyonun bir devamı olarak, Maxmur Şehît Rustem Cudî Kampı’ndan Hewler’e çalışmaya giden yüzlerce Maxmurlunun kente girişi asayiş tarafından engelleniyor. Herhangi bir gerekçe de belirtmeyen asayiş güçleri, “Gidin, buradan, Hewler’e girmeniz yasak” dediği belirtiliyor.

KURUMLARIN KAPILARI KİLİTLENMİŞ!

Dün sabah Rojî Welat’ın Dihok ve Zaxo bürolarının baskınları ile başlayan ve öğleden sonra Hewler’de KNK, DİHA, RJAK, Rojî Welat ve Yurtsever Gençlik büroları basılmıştı. Zaxo’da Rojî Welat çalışanı Refik ile Nujin Omer Resul, KNK’nin Hewler temsilicilerinden Xebat Muhamed Osman, Nujin ile büroda bulunan bir misafir gözaltına alınmıştı.

KNK, DİHA, RJAK, Rojî Welat ve Yurtsever Gençlik bürolarının kapıları KDP pêşmerge güçleri tarafından zincir ve kilit vurularak kapatıldı. Baskına uğrayan kurumlar kapılarına kilit vurulduğu için çalışanları dışarda ve bürolar işlemez durumdadır.

KDP’nin bu operasyonun Hewler Katliamı’nın 17. yıldönümü sonrasında PÇDK’nin parlamento önünde yaptığı basın açıklaması ile kayıpların bulunmasına yönelik yaptığı çağrıdan sonraya denk gelmesi dikkat çekici. 

yaziklar olsun
 // kurde navine anatolye CIHANBEYLI XACILARA
bu bizim kurt siyasetcileri de arap suyu icmis .irkcilik degil durum ortada...
20 Mayıs 2014 Salı 12:33