KCK: Özerkliği inşa etmekten başka seçenek yoktur

KCK Eş Başkanlığı, özerklikle ilgili açıklama yaptı.

ANF'de ter alan habere KCK Eş Başkanlığı, özerklikle ilgili açıklama yaptı.

Açıklama, “1 Haziran 2004 devrimci hamlesi ruhuyla süreci karşılayıp; Halkımızın özgürlüğüyle birlikte, kendi demokratik özerk sistemimizi yükselteceğimiz mücadeleyle inşa etmekten başka seçenek yoktur.” denildi.


"ÖZERKLİĞİ İNŞA ETMEKTEN BAŞKA SEÇENEK YOKTUR"

Açıklamada, “AKP’nin demagoji, yalan ve her türlü savaş hazırlıklarına karşı, hareket ve halk olarak sessiz kalmayacağımız kesindir. 1 Haziran 2004 devrimci hamlesi ruhuyla süreci karşılayıp; halkımızın özgürlüğüyle birlikte, kendi demokratik özerk sistemimizi yükselteceğimiz mücadeleyle inşa etmekten başka seçenek yoktur. Bunun için Türkiye'deki tüm devrimci – sosyalist demokratik güçleri, Alevileri, emekçileri, gençleri ve tüm ezilenleri, özgürlük mücadelesiyle omuz omuza mücadeleyi yükseltmeye çağıyoruz.” denildi.

"AKP SAVAŞLA KARŞILIK VERMİŞTİR"

Açıklamada, “AKP devleti, sadece 5 yıllık ateşkes sürecine özel savaş politikalarıyla karşılık vermekle yetinmemiş, Reber Apo’nun 2009 yılındaTürkiye'ye gönderdiği barış guruplarına karşı da, aynı tutumu sergilemiştir. 2010 yılında tekrar uyguladığımız ateşkes ve Oslo süreci görüşmelerine de savaşı başlatarak karşılık vermiştir.” ifadeleri yer aldı.

"AKP KÜRT SORUNUNU ÇÖZMEK YERİNE PKK’NİN ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYOR"

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın devletle yaptığı görüşmeler ve geliştirdiği diyalog sonucunda, 2013 yılı NeWroz’unda tarihi bir adım atarak ateşkes kararının alındığı belirtilen açıklamada, “Buna karşılık AKP’yle çözüm için görüşme ve müzakerenin sürdürülmesi gerektiğini belirtmiştir. Ne var ki, hareket olarak benzeri olmayan bir şekilde gösterdiğimiz fedakarlık ve tek taraflı attığımız adımlar karşılık bulmamıştır. Sürece, sürekli oyalama ve taktiksel düzeyde yaklaşılmış, Kürt sorununu çözmek yerine, PKK’nin çözülmesini hedeflenmiştir. AKP, kamuoyunda sorunu çözecekmiş gibi bir algı yaratarak, kitleleri hile ve yalana dayalı geliştirdiği propagandayla gerçekle alakası olmayan bir beklenti içine koymaya çalışmıştır. AKP’nin demagoji, yalan ve her türlü savaş hazırlıklarına karşı, hareket ve halk olarak sesiz kalmayacağımız kesindir. 1 Haziran 2004 devrimci hamlesi ruhuyla süreci karşılayıp; halkımızın özgürlüğüyle birlikte, kendi demokratik özerk sistemimizi yükselteceğimiz mücadeleyle inşa etmekten başka seçenek yoktur. Bunun için Türkiye'deki tüm devrimci – sosyalist demokratik güçleri, Alevileri, emekçileri, gençleri ve tüm ezilenleri, özgürlük mücadelesiyle omuz omuza mücadeleyi yükseltmeye çağıyoruz.” denildi.

şehir savaşı
 // roj76
bu olay kötü bir şekilde patlak verirse olay çok acayip olur milet şehirlerde savaşır tam bir şehir savaşı çıkar ve hiç kimsenin işine yaramaz hükümet aklını başına almalıdır ve kürt sorunu en acil ivedi bir şekilde çözülmelidir bence...
01 Haziran 2014 Pazar 00:29
Kürdistan
 // adem
Savaş olacak gibi görünüyor bu AKP. Kandırmaktan başka bişey de yapmadı bu seferki savaş başka olacak şehirlerde olacak...
31 Mayıs 2014 Cumartesi 20:25